نور معرفت
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

میدانی شدن و مردمی سازی ایثار باارزش است

میدانی شدن و مردمی سازی ایثار باارزش است

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختتامیه نخستین فصل واره فرهنگی و هنری ایثار تاکید کرد میدانی شدن و مردمی سازی حوزه ایثار کار ارزشمندی است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، نخستین فصل واره فرهنگی و هنری «ایثار» مراسم پایانی خودرا عصر روز سه شنبه ۲۳ آذر با حضور قاضی زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار کرد.
عبدالله روا اجرای مراسم را برعهده داشت.
در این مراسم عبدالله مرتضوی دبیر فصل واره روی صحنه رفت و اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور و به سبب استقبال هنرمندان ایثارگر و غیرایثارگر، جشنواره بصورت فصل واره انجام شد که در آن ۱ هزار و ۲۰۰ هنرمند در ۷ رشته هنری حضور داشتند.
وی افزود: اهداف این فصل واره ظرفیت هایی بود که در شهرستان های استان تهران وجود داشت. این که هنر را با زبان هنر با موضوع ایثار و شهادت در فضاهای عمومی اجرا شد و با استقبال مردم همراه بود موجب شد تا معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید تصمیم بگیرد که این فصل واره همچنان در دوره های دیگر ادامه داشته باشد.
قاضی زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم تاکید کرد: کار بسیار پسندیده ای را حوزه فرهنگی بنیاد شهید، با این فصل واره انجام داد که میدانی سازی و مردمی سازی حوزه ایثار است. نقش آفرینان این حوزه مردم هستند و کسانی هم که از ثمرات آن برخوردار می شوند مردم هستند.
وی اظهار نمود: جامعه به فداکاری نیازمند است و جامعه بدون فداکاران جامعه مرده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سخنان خود تصریح کرد: از تشکل های مردمی در این حوزه استفاده شده و سازمان ما بستر و بسترساز است.
قاضی زاده هاشمی ابراز امیدواری کرد همه شهرها، بخش ها و روستاها وارد جریان برگزاری فصل واره شوند و بصورت مویرگی در هر مسجد و محله شاهد برگزاری این رویداد باشیم.
وی تاکید کرد: ما باید به خانه خانوارهای مختلف نزدیک شویم. بنیاد شهید به تنهایی نمی تواند و باید از ظرفیت سایر نهادها و مراکز استفاده نمائیم. باید برنامه مشترک تعریف نماییم که با وزارت ورزش این کار را انجام داده ایم و باید با وزارت ارشاد و همین طور سازمان تبلیغات و نهادها و مراکز دیگر نیز این برنامه های مشترک را تعریف نماییم.
در مراسم اختتامیه اولین فصل واره فرهنگی و هنری «ایثار» با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران پوستر دومین دوره فصل واره فرهنگی و هنری «ایثار» رونمایی گردید.
اجرای گروه سرود «نسیم رحمت» و قطعه سرود «دریای آرامش» توسط گروه سرود دختران «احسان» از برنامه های مراسم اختتامیه این فصل واره بود.
در این مراسم به ۱۱۰ هنرمند و شرکت کننده در بخش های مختلف این فصل واره جایزه اهدا شد.

1400/09/24
09:51:02
5.0 / 5
606
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد