نور معرفت

علیرضا دبیر با آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار نمود

علیرضا دبیر با آیت الله العظمی نوری همدانی دیدار نمود

قم آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان باید اهتمام کند به قهرمانان که تلاش کردند عظمتی برای اسلام و ایران به دست آوردند، توجه و عنایت بیشتری داشته باشد.


وی روز گذشته در دیدار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی گفت: فدراسیون کُشتی هم باید ارتباطش را با وزارت ورزش و جوانان تقویت کند تا با همبستگی کارهابه نحوه مطلوب پیش برد و افراد بیشتری در این میدان برجسته حضور پیدا کنند و شاهد قهرمانی های پی در پی ورزشکاران عزیزمان باشیم.
وی در ادامه با تاکید بر امر ورزش اظهار داشت: این حرف را کسی می زند که خودش ۹۰-۸۰ سال است که ورزش می کند و بحمدالله بنده تا به امروز ورزش را ترک نکرده ام و با ورزش بدین سان مانده ام و همه این ها نتیجه ورزش است.
وی با اشاره به اهمیت ورزش اظهار داشت: مساله ورزش، مساله بسیار مهمی است؛ باید اهتمام کرد با ترویج ورزش بین اقشار مختلف، جامعه با نشاطی بسازیم و پرداختن به ورزش در میان مردم یک امر عادی و یک عادت روزانه باشد، چونکه برای حفظ بدن وسیله ای جز ورزش وجود ندارد.
این مرجع تقلید افزود: بدین سبب اول باید اهتمام کرد در کل کشور ورزش کردن یک امر عادی برای تمام افراد جامعه باشد، بدین وسیله شاید ۵۰ درصد امراض در بین مردم کاهش پیدا کند.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به فواید ورزش اضافه کرد: ورزش از طرفی آن چیزهایی که به ضرر پیکر انسان است را، رفع می کند و از سویی هم عضلات را به کار می اندازد؛ در نتیجه به کار افتادن عضلات بدن قوی می شود، در مقابل امراض از خودش دفاع می کند، گرفتاریی هایی مثل فشار خون و اضافه وزن و دیابت و امثال این ها، در نتیجه ترک ورزش به وجود می آید.
وی نقش معنویت را در ورزش کُشتی و ورزش زورخانه ای بسیار برجسته دانست و اضافه کرد: ورزش کشتی در ایران سابقه بسیار طولانی دارد و کشتی گرفتن یک شیوه از پهلوانی بوده است و امروز باید برای حفظ و گسترش آن کوشش های فراوانی کرد.
وی اشاره کرد: متاسفانه به وجود آمدن جریان های اجتماعی و صنعتی و نفوذ فرهنگ بیگانه موجب شد، ورزش باستانی و زورخانه ای کم کم آن عظمت و عزت خودش را از دست بدهد.
کشتی یکی از ورزش های اصیل اسلامی است
آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید نیز در دیدار رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: کشتی یکی از ورزش های اصیل اسلامی است و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) با یکدیگر کشتی گرفتند و در تاریخ این مساله نقل شده است.
وی اظهار داشت: ورزش کشتی یک امر باستانی است و قدیمی ترین برنامه ورزشی در جامعه اسلامی است.
وی اشاره کرد: از کارهای خود خسته و دلسرد نشوید و با برنامه ریزی و تلاش خود، نسل جوان را آگاه و روشن کنید که کشتی، ورزش بدن است و سبب محکم شدن ماهیچه بدن می شود.
وی با اعلان اینکه با همت بالای خود استعدادیابی کنید و از هیچ تلاشی برای ترویج ورزش کشتی دریغ نکنید، بیان کرد: از کارهای خود خسته نشوید و اساسا در کار خود موفق می شوید، اگر در کار خود، خدا را در نظر بگیرید؛ خدا نیز به شما کمک می نماید.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم افزود: نباید کشتی باستانی از بین برود، از گذشته در آیین های ازدواج، کشتی انجام می شد و این مساله نشان می دهد، کشتی ریشه اسلامی دارد و مورد توجه بوده است.
وی اظهار داشت: مسئولان باید بودجه فدراسیون کشتی را بالا برند و نسل جوان را به رشته کشتی سوق دهند، در گذشته هنگام ورزش کشتی اشعاری در مدح امیرالمومنان(ع) قرائت می شد و همه حیدر حیدر می گفتند.1400/08/19
23:16:11
5.0 / 5
768
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد