نور معرفت

فراخوان هشتمین جشنواره هنر آسمانی

فراخوان هشتمین جشنواره هنر آسمانی

به گزارش نور معرفت قم معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه از آغاز هشتمین جشنواره هنر آسمانی ویژه طلاب هنرمند اطلاع داد.


حجت الاسلام حسین ملا نوری، معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه، در نشست خبری هشتمین جشنواره هنر آسمانی که در دفتر خبرگزاری حوزه برگزار شد، اظهار داشت: سابقه برگزاری جشنواره های هنری در حوزه علمیه به اواخر دهه ۶۰ بر می گردد که با عناوین مانند شب شعر طلاب یا مسابقات دانش آموختگان حوزه برگزار می شد.
وی در ارتباط با ادوار گذشته این جشنواره بیان نمود: نخستین جشنواره هنر آسمانی در آبان ماه ۱۳۸۴ با ۱۰۸۱اثر، دومین دوره در بهمن ۱۳۸۷ با اثر ۱۷۵۲ اثر، دوره سوم در آذر ماه ۱۳۹۳ با سه هزار ۳۲۷ اثر، دوره چهارم در آبان ۱۳۹۴ با ۱۶۹۴ اثر، جشنواره پنجم در بهمن ۱۳۹۵ با ۱۲۸۰ اثر، جشنواره ششم در اسفند ۹۶ با ۴۳۴۷هزار و جشنواره هفتم در اردیبهشت ۱۳۹۹ با ۱۰۷۵ اثر از طلاب ایرانی و خارجی برگزار شد.
وی افزود: با عنایت به تاکید رهبر معظم انقلاب و مدیر حوزه های علمیه مدیریتی، مدیریت هنر و تبلیغ نوین در معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه تشکیل شد که پیگیری کارهای هنری طلاب، برگزاری جشنواره ها، آموزش های کوتاه مدت و آموزش های دراز مدت همچون اقدامات این مرکز است.
مسئول ستاد بحران حوزه علمیه ضمن اشاره به این که این جشنواره در دو بخش عمومی و ویژه برگزار می شود، بیان نمود: در بخش عمومی در موضوعات عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، امیدآفرینی، مدیریت جهادی، امر به معروف و نهی از منکر و در بخش ویژه با دو مبحث مسجد و جمعیت آثار دریافت می شوند.
وی ادامه داد: این جشنواره در بخش هنرهای نمایشی در رشته های تهیه کنندگی، کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه، نمایش نامه و بازینامه و در بخش هنرهای تجسمی رشته های طراحی، نقاشی، گرافیک، خوشنویسی، نگارگری و کاریکاتور فعالیت می کند.
حجت الاسلام ملا نوری اظهار نمود: جشنواره هنر آسمانی ویژه طلاب و روحانیون شامل خواهران، برادران، ایرانی، غیر ایرانی است و همه طلاب سراسر کشور که حالا مشغول تحصیل هستند می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.
وی بابیان این که آثار ارسالی نباید در ادوار گذشته ارسال شده باشند، اظهار داشت: مرتبط بودن با موضوعات جشنواره، جدید بودن (در دو سال گذشته ساخته شده باشد)، عدم کسب رتبه در سایر جشنواره های رسمی کشور و نقش مؤثر داشتن تولید کننده اثر در خلق آن از دیگر شرایط آثار ارسالی است.
مسئول مجتمع آموزشی و پژوهشی تبلیغ ضمن اشاره به این که هر هنرمند می تواند در هر یک از دو بخش ۳ اثر و در مجموع ۶ اثر را ارسال نماید، بیان نمود: به نفرات برتر در بخش ویژه تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون تومان، در بخش عمومی تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون تومان و افراد شایسته تقدیر، لوح تقدیر و مبلغ ۳ میلیون تومان بعنوان هدیه اعطا می شود.
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه ضمن اشاره به این که اختتامیه این جشنواره ۱۵بهمن ماه خواهد بود، اظهار نمود: علاقمندان از ۱۵ آبان تا آخر دیماه فرصت دارند که آثار خویش را ارسال نمایند همینطور می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی honareasemani.ir رجوع کنند.1400/08/17
09:09:19
5.0 / 5
727
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد