نور معرفت
مدیر كل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران:

توانمندی های آمریكا مانند شیطان مبتنی بر وهم و خیال است

توانمندی های آمریكا مانند شیطان مبتنی بر وهم و خیال است

به گزارش نور معرفت مدیر كل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران به مناسبت گرامی داشت روز 13 آبان در جمع انجمن های اسلامی دانش آموزی اظهار داشت: سرمایه مملكت ما این است كه جوان های ما به این باور برسند كه آمریكا و ابرقدرتان دنیا در مقابل اراده آنها هیچ غلطی نمی توانند بكنند و این عظمت پوشالی درذهن و باور آنها فرو بریزد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از اداره كل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام علی اصغر سهرابی- مدیر كل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران- در نشست « عهد وفا»، دورهمی پیشكسوتان و فارغ التحصیلان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان تهران كه در سالن شهدای سرچشمه به مناسبت گرامیداشت روز ۱۳ آبان انجام شد با اشاره به اینكه در قرآن و روایات در مورد شیطان، با جزئیات و به تفصیل، خداوند و ائمه با ما گفت و گو كرده اند و جزئیات حیله ها، دشمنی ها و توانایی های شیطان را برای ما گفته اند اظهار نمود: شیطان قدرت ها و توانمندی های ویژه ای دارد و وقتی آدم به این جزئیات و توصیفات گفته شده توجه می كند، متوجه می شود كه در مقابل دشمن قدرتمندی قرار دارد. در قرآن می فرماید: «شیطان دشمن شماست و شما هم با او دشمنی كنید. »
مدیر كل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه اضافه كرد: وقتی شیطان از عالم بالا به زمین رانده شد، از خداوند درخواست قدرت هایی كرد و خدا نیز به او قدرت های فراوانی داد. خداوند علاوه بر این قدرت ها به شیطان این اجازه را نیز داد كه در وجود بنی آدم سكنا گزیند. خداوند با تمام این قدرت هایی كه به شیطان داده، فرموده، حیله و مكر او ضعیف است. بزرگان به ما گفته اند كه شیطان بیشترین دسترسی كه به انسان دارد، در عالم خیال و وهم اوست و بیشتر از این كاری از او برنمی آید. یعنی می تواند در ذهن ما تصویرسازی خوبی انجام دهد. این قابلیت را دارد كه برای ما چیزهایی را جذاب تر از آنچه هست، به نمایش درآرد. استاد اغراق است؛ ولی به عقل و قلب ما دسترسی ندارد. در رفتار ما هیچ اثر مستقیمی ندارد.
سهرابی با عنایت به فرموده امام خمینی(ره) كه « آمریكا شیطان بزرگ است» اضافه كرد: مدل سلطه گری و حیله گری آمریكا دربرابر كشورهای دیگر نیز دقیقا مانند شیطان است. اینكه امام خمینی(ره) می فرمایند: « آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند» یك شعار و جنگ روانی برای مقابله با دشمن نیست. بلكه حكایت از یك واقعیت در عالم است. چون تمام توانمندی های آمریكا عین شیطان مبتنی بر وهم و خیال است. اینكه صنعت تصویر، رسانه، سینما و تلویزیون اینقدر در تمدن و نظام غرب رشد می كند؛ به دلیل این است كه شیطان می تواند به وسیله تصویر، اغراق ایجاد كند. واقعیت مجازی تولید نماید. آن چیزی را كه نیست، هست و آن چیزی را كه واقعیت ندارد، به رنگ واقعیت نشان دهد. تمام قدرت آمریكا مبتنی بر همین اصل است كه برای ما تصویرهای غیرواقعی بسازد. امروز شما چه تصوری از قدرت نظامی آمریكا دارید؟ آمریكا یعنی قدرت اتمی، موشكی، زیردریایی، یعنی ماهواره، پهپاد كه در روی كاغذ همه قدرتمند و عجیب اند. همین پهپادی كه چند ماه پیش ایران ساقط كرد، اطلاعات نظامی آنرا كه می خواندید، بهت زده می شدید. قدرت تصویربرداری بالا و دقیق، رادارگریز، با چند صد میلیون دلار هزینه ساخت؛ با آن همه هیمنه و قدرتی كه در جهان تصویرسازی كرده، ما آن پهپاد را در آسمان زدیم و آمریكا نیز هیچ غلطی نتوانست بكند.
او در آخر اظهار داشت: قرآن می فرماید: «شیطان به سمت شما قدم قدم می آید» او وقتی به سمت شما نزدیك می شود، كه شما یك قدم به سمت عقب بروید. شیطان وقتی به شما این مطلب را بقبولاند كه توان مقابله با او را ندارید، موفق شده كه به سمت شما بیاید. به فرموده خدا اگر شما دربرابر او بیاستید، او توان آمدن به جلو را ندارد. ضعیف است. ما در كشور خود چهل سال این را تجربه كرده ایم. روز ۱۳ آبان فقط یك اتفاق نمادین نیست. این كه ما در آن روز شعار می دهیم و مرگ بر آمریكا می گوییم؛ یعنی كار آمریكا تمام شده است. اینكه شما شعار می دهید یعنی پیش از آن، آمریكا در ذهن شما شكست خورده است و از او گذر كرده اید. قرار نیست پس از آن ما كاری انجام دهیم؛ مهم این است كه این عظمت پوشالی در ذهن ما شكست خورده است. سرمایه مملكت ما این است كه جوان های ما به این باور برسند كه آمریكا و ابرقدرتان دنیا در مقابل اراده آنها هیچ غلطی نمی توانند بكنند.
منبع:

1398/08/15
21:01:31
5.0 / 5
3943
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد