نور معرفت
آیت الله رشاد:

تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی است

تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی است

به گزارش نور معرفت آیت الله رشاد طی پیامی در اعتراض به جسارت به ساحت مرجعیت، تصریح کرد: نهاد مرجعیت، حصن حصین دین، حصار متین مذهب، پناه محکم کشور، قله و قِمه ی حوزه های علمیه شیعه، و ضامن بی بدیل استقلال و تعالی علمی، دینی، سیاسی و ملی است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، متن پیام آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران بشرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله (ص): «انّ العلماء ورثة الأنبیاء».
مرجعیت تالی تلو نبوت و امامت است، ازاین رو حفظ حریم مرجعیّت، حفظ حریم رسالت و امامت است که اساس اسلام و مکتب خاندان (سلام الله علیهم اجمعین) به حساب می آید.
نهاد مرجعیت، حصن حصین دین، حصار متین مذهب، پناه محکم کشور، قله و قِمه ی حوزه های علمیه شیعه، و ضامن بی بدیل استقلال و تعالی علمی، دینی، سیاسی و ملی است.
خدمات این نهاد نورانی در طول تاریخ پرفراز و نشیب جهان اسلام و بخصوص سرزمین مقدس ما ایران، که کانون و کیان اصلی تشیع است، هیچگاه از خاطر ملل جهان و مردم قدرشناس ما زدوده نخواهدگشت.
پیرو نصایح و سفارش های مشفقانه و پدرانه ی حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (دام ظلّه) به برخی مقامات، پاره ای موضعگیریهای از سر جهل روی داد که مایه ی تاسف و تاثر دلسوزان نظام، خیرخواهان کشور و ملت، خاصّه ارکان حوزه های علمیه (صانها الله عن الحدثان) گردید.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی (حفظه الله)، خود از پیشکسوتان مبارزه با رژیم طاغوت و پیشگامان نهضت امام خمینی (قدّه) و از حامیان و همرامان رهبر معظم انقلاب اسلامی اند، و سال های متمادی در سنگرهای مختلف نظام با عهده دار مسؤولیتهای خطیری خدمت کرده اند، و همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده اند و هستند، و الان هم از پشتوانه های معنوی نظام و انقلاب قلمداد می شوند.
این طلبه ی کمترین بعنوان خادم حوزه ی عریق و عظیم تهران عرض می کنم: تعرض به نهاد مرجعیت تعرض به نظام اسلامی و حکایت «یکی بر سر شاخ بن می برید» است و خسارتهای ویرانگر آن به کیان مکتب و ملت و کشور جبران ناپذیر است.
اقل الطلبه
علی اکبر رشاد
ششم آبان ۱۴۰۰/ ۲۱ ربیع الاول ۱۴۴۳منبع:

1400/08/08
08:27:18
5.0 / 5
709
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد