نور معرفت
رئیس دانشكده علوم اسلامی دانشگاه كربلا:

رسانه ها از مهم ترین ابزار جنگ نرم به شمار می روند

رسانه ها از مهم ترین ابزار جنگ نرم به شمار می روند

حجت الاسلام سید بلاسم عزیز شبیب الزاملی اظهار داشت: رسانه ها، تأثیری چشم گیر بر جوامع و ملت ها دارند و از مهم ترین ابزار جنگ نرم به شمار می روند که دشمنان آنرا بوجود آورده اند.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام سید بلاسم عزیز شبیب الزاملی، رئیس دانشکده علوم اسلامی دانشگاه کربلا، در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در سخنانی با مبحث "رسانه های گمراه کننده وتاثیر آن بر درگیری طایفه ای و نژادی" اظهار داشت: بدون تردید، رسانه ها اثر زیادی بر رساندن اطلاعات به مردم و هم تأثیری شگرف بر ذهنیت آنها و مواضع شخصی، اجتماعی، عقیدتی و سیاسی وحتی ملی آنان دارند. رسانه سبب می شود که انسان میهن دوست، از یک طرف خواستار سرزمین و میهن خود باشد و از طرفی به دشمنان ضد وطن خود گرایش نشان دهد. بنابراین، رسانه ها، تأثیری چشم گیر بر جوامع و ملت ها دارند و از مهم ترین ابزار جنگ نرم به شمار می روند که دشمنان آنرا بوجود آورده و استعمارگران از آن تبعیت می کنن. و بدون احتیاج به تسهیلات مادی و نظامی در درون ملت ها رخنه کرده و سپس به خانه های مردم راه پیدا می کنند. وی ادامه داد: ازاین رو، بعضی از قدرت های مخالف اسلام مخصوصاً امریکایی ها و اسرائیلی ها وبرخی کشورهای غربی از این روش بهره برده و آنرا به مزدوران خود و خیانتکارانی از ملت های مسلمان بعنوان یکی از روش های جنگ ماهیتی یاد می دهند تا به واسطه آن اسلام و مسلمانان را ریشه کن کنند. آنها از رسانه بعنوان ابزاری برای دستیابی به خواسته های خود استفاده می نمایند ودرصدد تجزیه منطقه و تقسیم بندی ملت های اسلامی و عربی بر مبنای مذهبی و طایفه ای ونژادی با هدف سیطره بر آنان هستند. بنابراین ما باید از این نفاق و دورویی و از این رسانه های دروغین و از این دروغ و از این جنگ نرم برحذر باشیم.
الزاملی تصریح کرد: دشمن ما نه با رسانه، نه با اقتصاد و نه با صادر کردن کالاهای تجاری یا سلاح مورد نیاز کشورهای ما، به هیچ وجه خیر و صلاح ما را نمی خواهد، آنها می خواهند که این کشورها را مصرف کننده کالاهایی بار بیاورند که خودشان تولید می کنند. رئیس دانشکده علوم اسلامی دانشگاه کربلا در ادامه اضافه کرد: خداوند متعال، ما را از گرایش به آنها و هم از متفرق شدن برحذر داشته است. همچنانکه در کلام خداوند متعال آمده است:
«ای کسانی که ایمان آورده اید، اگر فاسقی برایتان خبری آورد، نیک وارسی کنید، مبادا به نادانی گروهی را صدمه برسانید و پس از آنچه کرده اید پشیمان شوید.» الزاملی تصریح کرد: باید بدانیم که همیشه اصل در خبررسانی دشمنان، انتشار اخباری مبتنی بر دروغ و اشتباه و نفاق است. ما باید همیشه این مهم را درنظر بگیریم که اخبار دشمنان ریشه در دروغ و اهداف دیگر دارد و بنابراین خداوند ما را به اتحاد و چنگ زدن به ریسمان الهی امر کرده و فرموده است که به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید. درنتیجه، توسل و پناه بردن همان اتحاد است و خداوند تبارک و تعالی ما را به گوش دادن به دشمن و از تفرقه نهی فرموده است، چون که دشمن خیرخواه ما نیست. وی افزود: اگر بین ما اختلاف پیش آید، بین ما جدایی می افتد و توان خویش را از دست می دهیم، و اگر توانمان را از دست بدهیم، به طعمه و شکاری دردست دشمن تبدیل خواهیم شد و او بر ما چیره می شود و این همان امری است که درسرزمین مسلمانان اتفاق افتاده است. رئیس دانشکده علوم اسلامی دانشگاه کربلا در انتها تاکید کرد: ما باید در مقابل دشمن قوی و محکم و شکست ناپذیر باشیم و دشمن را از ضربه زدن به خود ناامید نماییم.

1400/07/30
11:49:01
5.0 / 5
779
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد