نور معرفت
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تأكید كرد؛

ضرورت نگاه حمایتی در عرصه فرهنگ

ضرورت نگاه حمایتی در عرصه فرهنگ

به گزارش نور معرفت قم رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با تاکید بر توجه به بیانیه گام دوم انقلاب در عرصه فرهنگ اظهار داشت: به ظرفیت های عظیم و نهفته فرهنگی و هنری حوزه علمیه توجه گردد.


حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در دیدار محمدمهدی اسماعیلی، «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه امروز اوضاع فرهنگی کشور رضایت بخش نیست، اظهار داشت: امروز از جهات مختلفی همچون تولیدات، مصرف و اقتصاد فرهنگی شاهد اوضاع رضایت بخشی نیستیم.
وی ضمن اشاره به چالش های پیش روی عرصه فرهنگ در کشور، اظهار داشت: نباید در عرصه فرهنگی، نگاه امنیتی حاکم باشد چونکه این مورد باعث صدمه های بسیاری می شود.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با تاکید بر این که در عرصه فرهنگ باید نگاه تمدن سازی نوین اسلامی حکمفرمایی کند، به نکات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با این زمینه در بیانیه گام دوم اشاره نمود و عنوان داشت: باید نگاه بازسازی و ایجاد تمدن نوین اسلامی به فرهنگ داشته باشیم و بدانیم اگر این نگاه را برجسته سازی نماییم، سطح فرهنگ جامعه ارتقا یافته و ارزش های انقلاب اسلامی در بطن آحاد جامعه بومی سازی و نهادینه می شود.
حجت الاسلام والمسلمین واعظی تصریح کرد: بدون شک با نگاه حمایتی، ریل گذارانه و تقویت کننده، جایگاه و منزلت مولدان اصلی عرصه فرهنگ و هنر اصالت پیدا می کند.
وی ضمن اشاره به این که امروز با تکثر جدی مراکز فرهنگی مواجه هستیم، ابراز کرد: ما دستگاههای گوناگونی در عرصه فرهنگ داریم و نمی توان ارشاد را یگانه مرجع و دستگاه تأثیرگذار و مدیریت کننده عرصه فرهنگ شناخت.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی بر لزوم توجه و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ظرفیت عظیم فرهنگی و هنری نهفته در حوزه های علمیه تاکید و خاطرنشان کرد: درست است که ارشاد یک دستگاه مولد فرهنگی است، اما می تواند به صورت خلاقانه به ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد توجه کند و گواهی می دهم که در حوزه های علمیه ظرفیتی بزرگ در عرصه هنر و فرهنگ نهفته است که باید احیا و به آن توجه گردد.
وی با تشریح اقدامات دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه های فرهنگی و با اشاره به اینکه این نهاد مقدس در عرصه فضای مجازی، هنر و رسانه و در مسأله محوری اتفاقات بزرگی را رقم زده است، اظهار داشت: ما به علل مختلف نمی توانیم حمایت های لازم را از فعالان این عرصه داشته باشیم، ازاین رو آن نهادی که باید فعالان این عرصه را حمایت کند تا به بازیگران میدانی عرصه فرهنگ تبدیل شوند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین واعظی ضمن اشاره به ظرفیت های دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه فرهنگ و هنر اظهار داشت: این دفتر یک دستگاه حاکمیتی نیست، بلکه یک نهاد انقلابی است که ظرفیت های خویش را در عرصه تبلیغ دین و ارتقای سطح فرهنگی جامعه به کار گرفته است.
منبع:

1400/06/20
20:59:22
5.0 / 5
641
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد