نور معرفت
معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت:

شرایط زیارت اربعین فراهم باشد، ویزا رایگان خواهد بود

شرایط زیارت اربعین فراهم باشد، ویزا رایگان خواهد بود

نور معرفت: معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اعلان اینکه ˮچنانچه اعزام زوار کشورمان به عراق شروع شود، ویزای آنها رایگان خواهد بودˮ، جزییات اعزام زوار ایرانی برای اربعین حسینی(ع) امسال را تشریح نمود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، صحبت الله رحمانی، درباره آخرین وضعیت اعزام زوار ایرانی به کربلای معلی اظهار نمود: در جلسه روز گذشته ستاد اربعین، قرار شد در صورت پذیرفتن عراق، اعزام زوار برای اربعین با رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گیرد.
وی درباره تعداد زوار اعزامی به عراق برای اربعین حسینی(ع) امسال تصریح کرد: درباره تعداد زوار صحبتی نشده است برای اینکه عراق هنوز هیچ نوع دستورالعملی بصورت رسمی صادر نکرده است با این وجود ایران آمادگی اعزام زوار در صورت مشخص شدن تعداد زوار را دارد.
معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره سفر اخیر وزیر امور خارجه کشورمان به عراق نیز اشاره کرد: طبق آنچه در اخبار خواندم در مسافرت عبداللهیان به عراق، صحبت هایی درباره اعزام زوار مطرح گردیده است اما از طرف عراق پاسخی مطرح نشده است البته مرسوم می باشد که در این نوع جلسات، پاسخ مثبت یا منفی اعلام نمی گردد و فقط قول پیگیری می دهند.
وی اضافه کرد: به هر ترتیب برای هر تعداد زائری که برای اعزام اعلام کنند، آمادگی ثبت نام وجود دارد و موکب ها نیز آماده ارائه خدمات هستند؛ اگر اعلام کنند تنها افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند مجاز به اعزام هستند، انتخاب زوار بین این دسته از افراد صورت خواهد گرفت.
رحمانی افزود: اگر قرار به اعزام زوار باشد طی دو روز می توان برای ۵۰۰ هزار نفر ویزا صادر کرد و در صورت مجوز عراقی ها، امکان صدور ویزا در سفارت عراق، کنسولگری مشهد، خوزستان و کرمانشاه نیز وجود دارد، چنانچه شرایط برای این امر فراهم گردد، ویزا طبق توافق گذشته دو کشور، رایگان خواهد بود.
منبع:

1400/06/10
11:28:23
5.0 / 5
650
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد