نور معرفت
در دیدار مسؤولان حج با آیت الله ری شهری مطرح شد

انتظاراتی برای سفر عراق در ماه محرم

انتظاراتی برای سفر عراق در ماه محرم

در آستانه فرارسیدن ماه محرم، مسؤولان سازمان حج و زیارت در انتظارند سفرهای زیارتی به عتبات، هرچند ˮمحدودˮ از سر گرفته شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و رئیس سازمان حج و زیارت با آیت الله محمدی ری شهری گفته شد: با عنایت به فرارسیدن ماه محرم و مذاکرات صورت گرفته با طرف عراقی، سفرهای زیارتی به عتبات عالیات به صورت محدود در آینده از سر گرفته می شود.
ری شهری که الان تولیت آستان عبدالعظیم حسنی (ع) را به عهده دارد و نماینده اسبق ولی فقیه در امور حج و زیارت بود، بر ضرورت راه اندازی سفرهای زیارتی تصریح کرد و این سفرها را در پرکردن خلاءهای فرهنگی در جامعه مؤثر دانست.
علیرضا رشیدیان ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ پیشتر از موافقت وزارت بهداشت در نامه ای هفت ماده ای با اعزام هوایی زائرین به عتبات عالیات اطلاع داده بود. این سازمان با اعزام نماینده ای به عراق تلاش داشت سفرهای زیارتی را به مناسبت روز عرفه برقرار کند، اما به قول رئیس سازمان حج، با عنایت به تعطیلات عید قربان در عراق، قرار شد مذاکرات در ارتباط با اعزام زائرین ایرانی بعد از آخر این تعطیلات ادامه پیدا کند.
سازمان حج و زیارت ضمن اشاره به سفرهای بدون مجوز که در حال حاضر بدون محدودیت و نظارت به عراق انجام می شود، مدعی است با اعزام های سازمان یافته میتوان این سفرها را با رعایت پروتکلهای بهداشتی، بهتر مدیریت کرد.
عراق هنوز برنامه زیارتی ماه محرم را اعلام نکرده است. این کشور سال قبل تدابیر سختگیرانه ای را در ماه محرم به اجرا گذاشته بود. دیوان وقف شیعی عراق هم اعلام نموده تا کنون دستورالعملی برای برگزاری مراسم ماه محرم صادر نشده است و منتظر تصمیم کمیته عالی سلامت و بهداشت عراق هستند.
منبع:

1400/05/17
18:07:24
5.0 / 5
1058
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد