نور معرفت

آغاز مراسم محدود حج در عربستان

آغاز مراسم محدود حج در عربستان

به گزارش نور معرفت مراسم حج برای دومین سال پی در پی تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا، با شمار محدودی از زائرین ساکن عربستان سعودی شروع شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از خبرگزاری فرانسه، ۶۰ هزار ساکن عربستان که به صورت کامل واکسینه شده اند برای برگزاری مراسم حج از امروز وارد مکه می شوند تا برای دومین سال پی در پی این مراسم مهم مذهبی با حضور حداقلی و غیبت زائرین خارج از عربستان برگزار گردد.
حج سال قبل با کمترین شمار زائرین در تاریخ معاصر برگزار شد و در ابتدا اعلام گردید تنها هزار نفر مجاز به حضور در آن هستند اما در نهایت بنابر گزارش رسانه ها با حضور ۱۰ هزار زائر برگزار گردید.
سال جاری در مجموع ۶۰ هزار نفر که پیشتر واکسیناسیون کامل ضد ویروس کرونا دریافت کرده اند و ساکن کشور عربستان هستند فرصت انجام حج را خواهند داشت و مقامات سعودی امیدوارند حج را با کمترین خطر در جهت شیوع کرونا هر چند با حضور حداقلی پرپا کنند.
بخشی از جمعیت عربستان سعودی را مهاجرانی از کشورهای جنوب آسیا، خاور دور، آفریقا و خاورمیانه می سازند.
زائرین مراسم حج سال جاری از میان بیشتر از ۵۵۸ هزار نفر ساکن عربستان بین ۱۸ تا ۵۶ سال بدون سابقه بیماری مزمن و از راه یک سیستم آنلاین انتخاب شده اند؛ این در شرایطی است که در سال ۲۰۱۹ و قبل از آغاز همه گیری ویروس کرونا در مجموع ۲.۵ میلیون نفر از سراسر جهان در این مراسم مذهبی شرکت کردند.
مراسم حج ۲۰۲۱ از تاریخ ۲۶ تا ۳۱ تیرماه برگزار می گردد.1400/04/27
11:14:04
5.0 / 5
625
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد