نور معرفت
شهریاری:

دعوای شیعه و سنی، دعوای ساختگی آمریكا است

دعوای شیعه و سنی، دعوای ساختگی آمریكا است

به گزارش نور معرفت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد: دعوای شیعه و سنی دعوای ساختگی از طرف آمریکا است. در صورتیکه حرف اصلی ما عدالت در مقابل ظلم است چونکه بالاترین اصل عقلانی انسانی عدالت است.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر چهارشنبه ۱۶ تیرماه در مراسم افتتاحیه مدرسه تابستانه وحدت اسلامی که به همت سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، با اعلان اینکه امروز جهان بصورت یکپارچه درآمده و تبدیل به یک دهکده جهانی شده است، اظهار داشت: در اثر این یکپارچگی، ارتباطات انسان ها متحول شده و نحوه تعاملات انسانی تغییر یافته است.
وی ادامه داد: ما امروز در جهانی زندگی می نماییم که انقلاب اسلامی در آن شکل گرفته و این یک توفیق نظری است که در این انقلاب توانسته ایم چنین نشست های تقریبی را برگزار نماییم. اما در عمل نیاز به تربیت داریم.
دکتر شهریاری گفت: بعد از پیروزی انقلاب، دشمن به دنبال آن بود که انقلاب اسلامی ایران را بر زمین بزند اما نتوانست. این تمایزی که حالا میان شیعه و سنی ایجاد شده، گفتمان آمریکایی است برای اینکه در تاریخ اسلام چنین تقابلی میان شیعه و سنی وجود نداشته بلکه همه مسلمانان در کنار هم زندگی می کردند و تعایش بین آنها برقرار بوده است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعلان اینکه ما حالا در گام دوم انقلاب، باید اسلام ناب را در نظر داشته باشیم، اظهار داشت: سه نوع اسلام هم اکنون در جهان وجود دارد: اسلام آمریکایی یعنی همان اسلامی که سعودی ها به کار بسته اند؛ اسلام آنها وهابی است و با دشمنان اسلام رفاقت می کنند. دوم اسلام ناب یعنی اسلامی که امام خمینی(ره) معرفی کردند، و سوم اسلام رقیب؛ مانند اسلامی که از یکسو به اهل بیت(ع) دلبستگی دارند و از طرف دیگر آزادانه رفتار می کنند.
وی گفت: در اسلام ناب، گفتمان ما با یک میلیارد اهل سنت جهان چیزی است که امام خمینی (ره) به ما آموخت. یعنی «عدالت و پیشرفت». این دو آرمان خلاصه انقلاب اسلامی است.
دکترشهریاری به تعریف عدالت پرداخت و اظهار داشت: طبق تعریف اهل سنت، عدالت ضد جور است. یعنی از راه راست خارج نشویم. جور نیز به مفهوم ستاندن حق غیر است. پس به مفهوم ظلم است. بدین سبب عدالت یعنی این که به کسی ظلم نکنیم. از ین جهت، پیام امام خمینی (ره) این بود که ما حکومتی می خواهیم که ظلم در آن نباشد، به ظالم هم اجازه کار نمی دهیم و به مظلوم کمک می نماییم. این سه اصل از اصول انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطینیان را غصب کرده و شهرک سازی می کند بدین سبب این کار ظلم است و هرکه به رژیم صهیونیستی کمک نماید، ما با او مخالفت می نماییم و مقابل ظلم می ایستیم. داعش نیز که از طرف رژیم صهیونیستی و ۶ کشور دنیا به وجود آمده است با هدف از بین بردن اسلام بوده است. پس محور شرارت و ظلم در آمریکا، پولدارهای صهیونیست در آمریکا هستند.
دکتر شهریاری با اعلان اینکه ما از شیعه و سنی گذر کرده ایم و به بحث عدالت و ظلم رسیده ایم، اظهار داشت: محور اسلام ناب عدالت است اما آمریکا به جهت اینکه خط عدالت را پاک کند به جنگ و ترور شخصیت ها و تکفیر که ابزار قتل است روی می آورد. همین طور فحاشی در شبکه های ماهواره ای مقابل شیعیان یا اهل سنت نیز از طرف آمریکا هدایت می شود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: ما از گفتمان تقریب گذر کرده و نظریه اتحادیه کشورهای اسلامی را مطرح کرده ایم. دعوای شیعه و سنی دعوای ساختگی از طرف آمریکا است. در صورتیکه حرف اصلی ما عدالت در مقابل ظلم است چونکه بالاترین اصل عقلانی انسانی عدالت است.
او در آخر از برگزاری چنین جلساتی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: این جلسات بسیار مفیدست و ضرورت دارد که در کنار هم نشسته و درباره اختلافات یکدیگر گفتگو نماییم تا به نتیجه مثبتی دست یابیم.1400/04/19
11:13:35
5.0 / 5
1007
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد