نور معرفت

تشرف دو بانوی پاكستانی به مذهب تشیع در قرارگاه اربعین قم

تشرف دو بانوی پاكستانی به مذهب تشیع در قرارگاه اربعین قم

نور معرفت: ایسنا/قممسئول قرارگاه مردمی اربعین قم اظهار نمود: با عنایت به عنایت حضرت حق و سیدالشهدا(ع) دو نفر از زائرین در قرارگاه مردمی اربعین قم توسط مبلغین قرارگاه شیعه شدند.مهدی قربانی كرم در گفت و گو با ایسنا در مورد تشرف این دو بانو به مذهب تشیع عنوان كرد: این دو زائر از بانوان پاكستانی بودند كه در این قرارگاه اسكان داشته و بعد از چند روز با كمك گروه تبلیغی قرارگاه اربعین به مذهب تشیع گرایش پیدا كرده و به این مذهب مشرف شدند.

وی همینطور در ارتباط با زمان آغاز به كار و آخر فعالیت قرارگاه مردمی اربعین بیان كرد: قرارگاه اربعین در مصلی قدس قم از سوم ماه صفر آغاز به كار كرده و فعالیت آن تا پنجم ربیع الاول ادامه خواهد داشت و تا كنون ۱۳۵ هزار و ۱۱۳ نفر در این قرارگاه پذیرش شده اند كه از این تعداد ۱۰۱ هزارنفر آقا و ۳۵ هزار نفر خانم هستند.

مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم در مورد آمار دقیق زائرین و كشورهای مبدا آنها افزود: ۷هزار و ۳۴۴ نفر از این زائرین از پاكستان، ۶۰هزار و ۴۴۹ نفر از ایران، ۲هزار و ۲۵ نفر از افغانستان، ۱ هزار و ۱۹۹نفر از آذربایجان، ۴۱۸ نفر از هند، ۳۳۶ نفر از تركیه، ۳۱۵ نفر از روسیه و تعدادی دیگر از كشورهای عراق، سوئد، آمریكا، تایلند، اتریش و یونان پذیرش شده اند.

قربانی كرم افزود: هم اكنون ۲هزار نفر خادم و ۱۸۰ مبلغ خواهر و برادر در این قرارگاه مشغول به خدمترسانی هستند و از تمام توان خود برای عرضه بهترین خدمات به زائرین استفاده می نمایند.

قربانی كرم با اشاره به خدمات گسترده قرارگاه اربعین بیان كرد: در این قرارگاه علاوه بر عرضه خدمات اصلی همچون اسكان، پذیرایی، میان وعده و ایستگاههای صلواتی، خدمات فرهنگی و تبلیغی بسیار زیادی هم به زائرین عرضه می شود.

وی اضافه كرد: تا كنون بیشتر از ۱۷ هزار نفر از خدمات درمانی قرارگاه شامل پذیرش، معاینه و دارو به صورت كاملا مجانی بهره برده اند، همینطور خدمات دیگری هم مانند مهد كودك و ایستگاه های رخت شویی، خیاطی، واكس، نانوایی، نائب الشهدا و غیره یه تمامی زوار عرضه می شود.

منبع:

1398/08/09
16:46:16
5.0 / 5
4710
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد