نور معرفت

عوامل و شیوه های كسب كرامت انسانی بررسی گردید

عوامل و شیوه های كسب كرامت انسانی بررسی گردید

به گزارش نور معرفت به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع)، عوامل و شیوه های کسب کرامت انسانی در رادیو بلال اوگاندا مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این گفتگوی رادیویی ضمن اشاره به اهمیت دهه کرامت به توضیح گوشه هایی از کرامات حضرت امام رضا(ع) بعنوان نمونه کامل و جامع کرامت انسانی و حضرت معصومه(س) بعنوان الگوی کامل برای دختران و زنان پرداخته شد.
قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا در بخشی از سخنان خود، با اشاره به اینکه رسیدن به کرامت انسانی از اهداف فلسفه ارسال رُسُل و انزال کتب است، اظهار داشت: ایمان، عمل صالح، تقوا و اخلاص همچون عوامل اصلی نیل به مقام رفیع کرامت هستند.
وی ضمن اشاره به وجه تسمیه روز دختر و دهه کرامت در جمهوری اسلامی ایران اظهار نمود: حضرت معصومه(س) بعنوان الگوی کامل برای دختران، مظهر ایمان و عمل، علم و دانش و ارزش های قرآنی، اسلامی و انسانی بود.
رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به اینکه لازمه یک زندگی موفقیت آمیز انسانی پیروی از حضرت فاطمه(س) و حضرت معصومه(س) است، اضافه کرد: اهل البیت(ع) مظهر کرامت در همه ابعاد زندگی انسانی بوده و همراهی، همگامی و پیروی از آنها که تربیت شدگان قرآن مجید، پیامبر اکرم(ص) و معصومین(ع) هستند باعث کسب کرامت انسانی می شود.
آدم سبیالا، استاد دانشگاه هم در سخنانی، ضمن اشاره به برخی کرامات امام رضا(ع) اظهار داشت: بصیرت، بیداری، پشتیبانی از مظلوم و مبارزه با ظالم، گذشت، وفای به عهد، پرهیز از دروغ، ایثار، فداکاری، تواضع، تعقل و تفکر همچون جلوه های کرامت از منظر قرآن، عترت و مکتب اهل بیت(ع) و امام رضا(ع) هستند.
حمزه چیونه که مدیریت برنامه رادیویی را به عهده داشت، مطرح کرد: اخلاص، تقرب الی الله، احترام به دیگران، کمک به نیازمندان، انجام کارهای نیک در جامعه، تنظیم سبک زندگی با معیارهای اسلام ناب و با پیروی از سبک زندگی حضرت معصومه(س) و حضرت رضا(ع) همچون شیوه های کسب کرامت هستند.
منبع:

1400/04/04
18:28:10
5.0 / 5
884
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد