نور معرفت
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس:

اقدام ویژه ای در مورد سومین حرم اهل بیت(ع) انجام نشده است

اقدام ویژه ای در مورد سومین حرم اهل بیت(ع) انجام نشده است

فارس معاون گردشگری و امور زوار استانداری فارس اظهار داشت: تابحال اقدامات انجام شده در حوزه شیراز بعنوان سومین حرم اهل بیت(ع) نسبی بوده و متناسب با این جایگاه کار ویژه ای انجام نشده است.


علی نقی لقمانی سه شنبه ۲۵ خرداد در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به ویژه برنامه های بزرگداشت دهه کرامت و احمدبن موسی شاهچراغ(ع) اظهار داشت: برگزاری جشنواره چلچراغ، آذین بندی سطح شهر، استفاده از پیام های در رابطه با این ایام در سربرگ مکاتبات ادارات و برگزاری دو گردهمایی بزرگ در آستان شاهچراغ(ع) با رعایت پروتکلهای بهداشتی همچون این برنامه هاست.
او از وجود حرم مطهر شاهچراغ(ع) بعنوان یک ظرفیت بزرگ گردشگری یاد کرد و اظهار داشت: مثلث قوی مذهبی شیراز، قم و مشهد یک ظرفیت بسیار قوی، غنی و گسترده است که به فارس در بحث گردشگری مذهبی در سطح ملی و فراملی کمک می نماید.
معاون گردشگری و امور زوار استانداری فارس ضمن اشاره به شکل گیری کارگروه زیارت در استانداری، اظهار داشت: در این کارگروه مصوبات خوب و بسیار ارزشمندی در جهت مبحث گردشگری و کمک به زائرسراها تصویب شده است.
لقمانی با اشاره به اینکه در بحث گردشگری زیارت باید اقدامات را در دو حوزه کوتاه و بلندمدت دنبال کرد، اظهار داشت: مبحث دسترسی ها، توسعه حرم و به روز شدن مباحث در رابطه با گردشگری مذهبی باید در دستور کار استان قرار گیرد.
او ایجاد المان های مذهبی در سطح شهر را از دیگر اقدامات در این بخش برشمرد و تصریح کرد: تابحال اقدامات انجام شده در حوزه شیراز بعنوان سومین حرم اهل بیت(ع) نسبی بوده و متناسب با این جایگاه کار ویژه ای انجام نشده است.
معاون گردشگری و امور زوار استانداری فارس خاطرنشان کرد: با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، کار منظم و نظام مندی در آموزش و پرورش شکل گرفته تا دانش آموزان بی بضاعت و فاقد توانایی مالی شناسایی و بعنوان زائر اولی در چارچوب گردشگری مذهبی از این فرصت ها بهره مند شوند.
لقمانی تصریح کرد: شیراز دارای یک بافت تاریخی، فرهنگی و مذهبی کاملا منحصر به فرد و دارای پیوستگی است و بنابراین باید ضمن توجه به بافت بعنوان یک ظرفیت مهم و بی بدیل برای صنعت توریسم، توسعه متوازن و سر زندگی را به بافت برگردانیم.1400/03/26
09:08:41
5.0 / 5
1005
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد