نور معرفت
آیت الله جاودان:

خدمت به مردم سبب نورانی شدن آخرت می شود

خدمت به مردم سبب نورانی شدن آخرت می شود

به گزارش نور معرفت استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه دنیا محل تجارت است، اظهار داشت: خدمت به مردم آخرت انسان را نورانی می کند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله علی جاودان در جلسه هفتگی درس اخلاق که به صورت مجازی برگزار شد، عنوان کرد: هر لحظه از لحظات عمر انسان مصداق آجری از بنای شخصیت آدمی است، حال امکان دارد این آجر پاک، پاکیزه، معطر و نورانی باشد و هم می تواند رنج آور. آزار دهنده و سوزناک باشد؛ ازاین رو عمر را در اختیار انسان گذاشتند تا شخصیت خویش را از آجرهای پاک و طاهر بسازد.
استاد حوزه علمیه افزود: همه کوشش یک انسان مؤمن که به امامت اعتقاد دارد آن است که سرنوشت آینده و آجرهای ساختمان شخصیتی خویش را از بهترین ها بسازد و عمر خویش را حتی به صورت عادی نگذراند.
وی با اشاره به اینکه انسان مؤمن همواره تلاش می کند لحظات عمر خویش را به لحظه های نورانی تبدیل کند، اظهار داشت: اگر کسی از قیامت بترسد و همواره به حسابرسی روز جزا اعتقاد داشته باشد به اندازه همان باور تلاش می کند از لحظه های عمر خود درست بهره ببرد یا بر عکس برخی عمر خویش را برای کارهای بیهوده هزینه می کنند.
آیت الله جاودان اضافه کرد: برای مثال زمانی که انسان درسی می خواند که به درد دنیا و آخرت نمی خورد به شکلی تلف شدن وقت و عمر به حساب می آید و دیگر فعالیتهای بیهوده هم مصداق همین کلام است. گاهی برخی از فعالیتهای انسان بگونه ای بیهوده است که می تواند شخصیت انسان را فرو بریزد.
استاد حوزه علمیه ضمن اشاره به این که دنیا دار زحمت است و انسان اگر آنرا به خوش گذرانی سپری کند فرصت را از دست می دهد، عنوان کرد: اگر کسی در دنیا برای خود و مردم زحمت بکشد نتیجه آنرا در آخرت خواهد دید. برای مثال اطبائی که در دوران کرونا از خودگذشتگی کردند تا مردم بیمار را از بیماری نجات دهند پاداش این ایثار را در قیامت خواهند دید.
وی با اشاره به اینکه دنیا محل تجارت است، اظهار داشت: انسان به هر میزان در عالم دنیا طاعت خدا را به جای آورد و به نفع مردم تلاش کند به همان مقدار شخصیتش نورانی می شود. آدمی باید از خداوند تمنا کند بنای شخصیت خویش را تنها با آجرهای پاک پی ریزی کند تا در قیامت شادی ابدی نصیبش شود.
آیت الله جاودان بیان داشت: نتیجه کج روی در عالم دنیا آن است که در قیامت نامه عمل به دست چپ انسان داده می شود و فرد از فرط غم و اندوه آن نامه عمل را به سر خود میکوبد اما دیگر فرصتش تمام شده و دیگر نمی تواند کاری انجام دهد.


منبع:

1400/03/14
15:39:37
5.0 / 5
629
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد