نور معرفت
مدیر حوزه های علمیه كشور مطرح كرد

تعامل حوزه و هلال احمر موثر در مدیریت بحران ها

تعامل حوزه و هلال احمر موثر در مدیریت بحران ها

به گزارش نور معرفت یزد مدیر حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: تعامل حوزه و هلال احمر می تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران ها به همراه داشته باشد.


آیت الله «علیرضا اعرافی» در دیدار با مدیر عامل و شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان یزد که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، اظهار نمود: تعامل با هلال احمر دارای ظرفیت های بالنده ای است و باید از این ظرفیت به خوبی بهره برد.
وی با تقدیر از تلاش نیروهای هلال احمر استان یزد، اضافه کرد: هفته هلال احمر یادآور تلاش ها و خدمات اجتماعی، فرهنگی و آموزشی این نهاد مردمی است.
به گفته مدیر حوزه های علمیه کشور، نظام امدادی و خدماتی زیادی در اسلام وجود دارد که در کمک رسانی به مردم بسیار مهمست و در این آئین، تامین نیازهای مادی، معنوی، اخلاقی و دینی و فکری زندگی اهمیت دارد.
آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه فعالیت در قبال جامعه در دو بخش تعالی و زندگی و تامین نیازهای زیستی و حیاتی می باشد، اظهار داشت: هر دو اهمیت زیادی دارد و تاکیدات زیادی بر تامین نیازها شده است بطوریکه اسلام، نظامی جامع است و خیلی از تامین نیازها در آن اختصاص به شیعیان و مسلمانان ندارد و تامین نیازهای انسان و حقوق بشر مورد توجه است.
مدیر حوزه های علمیه کشور اضافه کرد: این اقداماتی که اسلام در یاری رساندن به دیگران آورده و اختصاص به شیعیان دارد، عام است و بسیاری در زمینه یاری رساندن و درمان امداد و نجات دیگران مسائل مشترک است و کاری به اعتقادات مذهبی و دینی ندارد و ارزش و پاداش زیادی برای آن ذکر شده است.
وی اشاره کرد: رفع خیلی از مشکلات نیاز به همفکری و همراهی دستگاه های خصوصی و دولتی نیاز دارد و به هم پیوستگی و اقدامات شبکه‎ای منجر به موفقیت می‎ شود، دستگاه‎های اجرائی در رابطه با دیگر دستگاه‎ها و نهادها باید تعامل داشته باشند.
اعرافی با اشاره به اینکه دستگاهها باید رسالت خودرا به خوبی انجام دهند، اظهار داشت: آنها می توانند در یک برنامه چند ساله خیلی از مشکلات را رفع کنند، در این راه منابع انسانی هستند که آینده را ترسیم می کنند و باید تخصص و مهارت لازم را داشته باشند بدین جهت باید در منابع انسانی سرمایه گذاری کرد.
مدیر حوزه های علمیه کشور بیان کرد: هلال احمر می تواند همه جامعه و نسل جوان را با خود همراه کند به ویژه تعامل حوزه و هلال احمر، می تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران ها به همراه داشته باشد.
وی افزود: ما به قوای جهادی نیاز داریم تا در بحران ها بتوانیم موفق عمل نماییم، در نظام حوزوی نیز نیروهایی هستند که در بحران ها حضور دارند، ستاد حوادث حوزه در چند سال اخیر شکل گرفته و جریان‎ های زیادی را به مدیریت کرده است.
به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان یزد، آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه تعامل حوزه و هلال احمر، می تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران ها به همراه داشته باشد و در این زمینه از نیروهای بسیجی نیز می توان بهره گرفت، اظهار داشت: تعامل با هلال احمر می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد، البته باید روحیه جهادی را تقویت کرد، چونکه روحیه و تربیت جهادی لازمه رفع لطمه های اجتماعی و مشکلات در جامعه است.


منبع:

1400/02/28
14:12:50
5.0 / 5
842
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد