نور معرفت
در حمایت از مردم مظلوم فلسطین؛

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب به مناسبت روز قدس صادر شد

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب به مناسبت روز قدس صادر شد

نور معرفت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت روز قدس اطلاعیه ای با تاکید بر پشتیبانی از قدس شریف و فلسطین صادر کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در روز قدس با اطلاعیه ای بر ضرورت مقاومت و اشغالگری رژیم غاصب اسرائیل تاکید نمود. متن بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیهُ مِنْ آیاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ (الإسراء / ۱) امام خمینی (ره) با بینش صحیح و دوراندیشی حکیمانه و شناخت درست از ماهیت، موجودیت و حقیقت تلخ رژیم منحوس اسرائیل، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به منظور زنده نگهداشتن نام وآرمان قدس شریف و ملت و سرزمین فلسطین «روز جهانی قدس» نام نهادند. جهان بشریت وامت اسلامی حدود ۷ دهه است که با رژیمی نژادپرست، جعلی و صهیونیستی که با پشتوانه نظام سلطه بخشی از سرزمین اسلامی را به اشغال خود درآورده و یک ملت را از موطن خود آواره نموده و ضمن غارت اموال و مایملک آنان با خشن ترین و بی رحمانه ترین تجاوزات آنان را از تمامی حقوق انسانی محروم ساخته است مواجه می باشد. این رژیم دژخیم از بدو تولد منحوسش هزاران انسان بی گناه را به قتل رسانده و میلیون ها نفر را از وطن خود آواره ساخته و با رفتاری ظالمانه هر روز بر ظلم و ستم خود بر مردم بی پناه می افزاید. نظام استکبار خصوصاً آمریکای جنایتکار و هم پیمانان آن با انواع سیاستها و ترفندها تلاش نموده تا رژیم جعلی صهیونیستی را حفظ نماید و در این راه با راه انداختن جریان تکفیر به اصلی و فرعی نمودن امور رژیم صهیونیستی، قدس شریف و مساله فلسطین پرداخت و با ایجاد اختلاف، و جنگ های داخلی در میان مسلمانان، و ترویج افراطی گری، اسلامی خودساخته با چهره ای مخدوش بوجود آورده تا در سایه آن مساله فلسطین و قدس شریف به فراموشی سپرده شود. امروز به دنبال غفلت ها و اختلافات در میان امت اسلامی شاهد گسترش اقدام های تجاوزکارانه و تروریستی و خلاف همه موازین انسانی و قوانین بین المللی رژیم صهیونیستی هستیم؛ از حمله به نمازگزاران در مسجدالاقصی و قدس شریف، محاصره ظالمانه مردم شریف غزه و بمباران مناطق غیر نظامی، زندانی کردن کودکان و زنان، یورش وحشیانه به اماکن مقدس و...
هم اکنون هم نظام استکبار تلاش دارد تا با تحمیل رژیم صهیونیستی بعنوان یک دولت رسمی و مقبول به ملت های مسلمان، دولت های وابسته و زبون را با تطمیع و ارعاب به رغم خواست ملت ها به نرمال سازی روابط با آن ترغیب نماید. این در شرایطی است که آموزه های وحیانی قرآن کریم همه ما را از اعتماد و پیوند با دشمنان و ظالمان منع نموده است. یا أیها الذین آمنوا لاتتخذوا الیهود و النصاری أولیاء، بعضهم أولیاء بعض و من یتولهم منکم فإنه منهم، إن الله لایهدی القوم الظالمین المائده: ۵۱ امت بزرگ اسلامی خوب می داند که پشتیبانی از فلسطین و قدس شریف و مقابله با رژیم صهیونیستی یکی از مظاهر رویش وحدت و انسجام اسلامی است و مسلمانان آزادی خواه و آزاده جهان به رغم همه ناملایمات و فشارهای دولت های وابسته و برخی کج اندیشان و بایکوت خبری دستگاههای رسانه ای نظام سلطه، این لزوم را به خوبی درک کرده و برای حفظ و استمرار آن مجاهدت می کند. اتحاد امت اسلامی و رفع تنازعات و اختلافات بی حاصل، مقدمه ضروری دفع شرارت های رژیم صهیونیستی و ریشه کنی این غده سرطانی از سرزمین های اسلامی است. مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با گرامیداشت و بزرگداشت یوم الله قدس و تاکید بر اتحاد همه مسلمانان و آزادگان جهان برای اضمحلال و نابودی رژیم صهیونیستی، چاره واقع بینانه منطقی و مطابق مقررات بین المللی را طرح ۴ ماده ای جمهوری اسلامی ایران می داند و اعتقاد دارد با اجرای این طرح برای همیشه ناامنی، ترور، تجاوز و آوارگی از منطقه غرب آسیا رخت خواهد بست.

1400/02/18
10:14:49
5.0 / 5
1183
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد