نور معرفت
مهر از محفل انس با قرآن در طلیعه ماه مبارك گزارش می دهد؛

یادآوری خاطرات گذشته در محفل انس با قرآن با حضور رهبر انقلاب

یادآوری خاطرات گذشته در محفل انس با قرآن با حضور رهبر انقلاب

به گزارش نور معرفت یادآوری خاطرات گذشته و تلاوت حافظان و قاریان برجسته از برنامه های محفل انس با قرآن در نخستین روز از طلیعه ماه مبارک رمضان، با حضور رهبر معظم انقلاب بود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، محفل انس با قرآن کریم در نخستین روز ماه مبارک رمضان، به صورت ارتباط تصویری و با حضور رهبر انقلاب برگزار شد.
مجید یراق بافان سکان و اجرای این مراسم که به صورت ارتباط تصویری به علت اقتضائات و شرایط کرونایی، میان مصلی امام خمینی (ره) و حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می شد، به دست گرفت.
از مهم ترین اتفاقات مراسم محفل انس با قرآن سال جاری پخش اجرای قاریان و حافظان در سالهای گذشته و عرضه مجدد افراد در محضر رهبر انقلاب بود.

به همین مناسبت محمدسعید علم خواه یکی از نوجوانی بود که به قرائت پرداخت سپس سید صادق مسلمی قاری که در طلیعه ماه مبارک سال ۸۹ در جایگاه تلاوت آماده شد، مجدداً در این محفل انس با قرآن به صورت غیر حضوری از آیه ۲۶ سوره آل عمران به قرائت پرداخت.
در ادامه رضا گلشاهی که در سال ۹۰ بعنوان نوجوان در عرصه قرائت در محضر رهبر انقلاب به تلاوت پرداخته بود پس از ده سال با دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم تربیت ده میلیون حافظ بعنوان حافظ قرآن رتبه کسب کرده و در این محفل هم از آیه ۱۴ سوره مجادله به عرضه محفوظات خود پرداخت.
بعد از آن کلیپی از تلاوت های شیخ مصطفی اسماعیل از سوره «حجرات» و «ق» در محضر رهبر انقلاب پخش گردید و سپس احمد ابوالقاسمی قاری و استاد برجسته کشورمان به تلاوتی از آیات ۱۹۶ سوره اعراف پرداخت که با تشویق های رهبر انقلاب همراه شد.

سپس احمد رضا محمدیان قاری و دعاخوان در دو بخش فارسی و عربی به دعای ماه مبارک رمضان پرداخت. طبق سالهای گذشته که در انتها این محفل پیشکسوتان به دعای آخر می پرداختند، دعای پایانی با نوای شیخ محمد طوخی به صورت مناجات و ابتهال برگزار شد.

سپس رهبر معظم انقلاب به بیان نکاتی در مورد هدایت قرآنی پرداخت و از دست اندرکاران برگزاری محفل قرآنی قدردانی نمودند و اظهار داشتند: از یادآوری خاطرات گذشته خرسندم و امیدوارم خداوند عمر ما را همراه با قرآن قرار داده و تا آخرین نفس همراه با قرآن نگه داشته و با قرآن ما را محشور کند.


منبع:

1400/01/26
17:53:20
5.0 / 5
753
تگها: امام , قرآن , گل , مراسم
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد