نور معرفت
در راستای عوامفریبی صورت می گیرد؛

بازی دوگانه فرانسه با حقوق مسلمانان

بازی دوگانه فرانسه با حقوق مسلمانان

نور معرفت: در صورتیکه دولت فرانسه در ماه های اخیر محدودیت های گسترده ای را مقابل مسلمانان به اجرا گذاشته، در حرکتی عوام فریبانه شعار نویسی بر روی دیوارهای یک مسجد را محکوم کرده است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، در ماه های اخیر دولت فرانسه محدودیت های گسترده ای را مقابل مسلمانان به اجرا گذاشته که تعدادی از آنها با اعتراضاتی روبه رو شده است.
یکی از این اقدامات ممنوعیت داشتن حجاب اسلامی برای دختران زیر ۱۸ سال است که منتقدان داخلی و خارجی خیلی از یک سو این اقدام را اسلام ستیزانه ارزیابی کرده و از طرف دیگر آنرا به سبب نزدیک شدن به انتخابات بعدی ریاست جمهوری در این کشور مربوط دانستند.
در این میان دولت فرانسه برای آنکه همچنان بتواند آرای مسلمانان را در حساب خود داشته باشد، شعارهای اسلام هراسانه و همین طور خدشه دار کردن ساحت یک مرکز فرهنگی مسلمانان در غرب این کشور را محکوم کرده است.
بر اساس این گزارش، «ژرار دارمنن» وزیر کشور فرانسه با محکوم کردن شعارنویسی ها در حاشیه نمازخانه این مرکز فرهنگی در شهر «رن»، آنرا «حمله به جمهوریت» دانست.
واکنش دارمنن، به برچسب های دیواری و نقاشی هایی است که قبل از شروع ماه رمضان در کنار نمازخانه ای در شهر رن مشاهده شده است.
وزیر کشور فرانسه که به شهر رن سفر کرده بود در بازدید خود اظهار داشت: «این یک حمله نفرت انگیز مقابل آزادی اساسی در اعتقاد به یک دین است. مسلمانان همانند سایر گروه های مذهبی در این کشور، سزاوار محافظت هستند».
شورای مسلمانان فرانسه که یکی از اصلی ترین گروه هایی است که نمایندگی مسلمانان در این کشور را بر عهده دارد این حادثه را «تجاوزی غیر قابل تحمل» خوانده است.
این انجمن در صفحه توییتر خود نوشت: «با نزدیک شدن به ماه رمضان و در مقابل موج اقدامات ضد مسلمانان، ما از مسلمانان فرانسه می خواهیم که هوشیار باشند».


منبع:

1400/01/23
15:13:47
5.0 / 5
914
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد