نور معرفت

چرا پاپ به اور سفر كرد؟

چرا پاپ به اور سفر كرد؟

به گزارش نور معرفت سفر پاپ فرانسیس به شهر باستانی «اور» در عراق توجه خیلی از جمله رسانه ها را جلب کرده؛ اما «اور» چرا مهم می باشد و چرا رهبر کاتولیک های جهان در جریان سفر سه روزه اش به عراق به آن جا هم رفت؟


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، شهر باستانی اور در استان ذی قار و ۳۰۰ کیلومتری جنوب بغداد، پایتخت عراق واقع شده است که از مهم ترین شهرها و پایتخت تمدن سومر و از پویاترین مراکز شهری در هزاره سوم قبل از میلاد در میان النهرین بود. از اور چندین بار در کتاب های مقدس بعنوان زادگاه حضرت ابراهیم نام برده شده است که احیانا همین انگیزه اصلی سفر پاپ فرانسیس به این شهر باستانی بوده باشد.
شبکه الجزیره به دنبال این سفر تاریخی، تصاویری را از شهر باستانی اور منتشر نموده و درباره آن نوشته است: این جا جایی است که چرخ اختراع شد، قانون حمورابی به وجود آمد و روغن برای نخستین بار بعنوان منبع انرژی سوزانده شد و قرن ها بعد، با کارخانه های تولید انبوه فرش و لباس های پشمی و صادرات آن در میان النهرین و خارج از آن، به قطب اقتصاد جهانی تبدیل شد.
اور - که تل المقایر نیز نامیده می شود - یکی از مهم ترین مکان های دیرینه شناسی در طول تاریخ بوده است. در ژوئیه ۲۰۱۶، یونسکو «اور» را در لیست میراث جهانی قرار داد.
کاوش ها در اوایل دهه ۱۹۰۰ در اور نشان داد که مردم این شهر با رونقِ تجارت گندم و جو زندگی تجملاتی داشتند. حفاری های دیرینه شناسی در این منطقه همچنان ادامه دارد، چونکه هنوز گنجینه های کشف نشده ای وجود دارد که می تواند اطلاعات بیشتری درباره یکی از اولین تمدن های مترقی جهان در اختیار قرار دهد. جستجوهای اور در زمان صدام و داعش متوقف شده بود اما پژوهشگران و باستان شناسان عراقی و آمریکایی با آرام شدن درگیری ها باردیگر کاوش ها را آغاز نموده اند.
پله هایی که از زیگوراتی در شهر اور بالا می رود/ الجزیره


منبع:

1399/12/18
11:58:08
0.0 / 5
1255
تگها: دین , سفر , قانون , مقدس
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد