نور معرفت

۲۴۲ اثر به جشنواره كتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب ارسال شد

۲۴۲ اثر به جشنواره كتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب ارسال شد

قم دبیر اولین جشنواره کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب اظهار داشت: 242 اثر در قالب پایان نامه و کتاب به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که از این میان به انتخاب هیات داوران 4 اثر بعنوان اثر برتر و 7 اثر هم بعنوان اثر شایسته تقدیر معرفی گشتند.


حجت الاسلام والمسلمین علی گودرزی در آئین اختتامیه جشنواره کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب در ساختمان ۳۱۳ مسجد مقدس جمکران اضافه کرد: در حوزه اقوام و موضوع وحدت اسلامی خلأ و ضعف کار پژوهشی مشهود است.
وی افزود: برگزاری اولین جشنوراه کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب در امتداد حمایت و تشویق پژوهشگران بمنظور رفع ضعف های پژوهشی موجود در حوزه وحدت اسلامی و اقوام برنامه ریزی و اجرا شد.
دبیر این جشنواره اظهارکرد: در گروه اقوام اثر ویژه ای وجود نداشت و در حوزه وحدت اسلامی هم بااینکه کارهای خوبی انجام شده است اما نسبت به سایر گروه های مطالعاتی مانند مذاهب و نقد فرق و نحله های انحرافی، فاصله بسیار زیادی احساس می شود که لازم است مراکز پژوهشی و علمی در این دو موضوع مهم و حیاتی برنامه ریزی های لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به خاصیت های علمی این جشنواره اظهار داشت: عمده داوران جشنواره سطح ۴ حوزه و دکترای دانشگاهی داشتند و ۲۸ داور در ارزیابی تفصیلی آثار مشارکت داشتند ضمن اینکه هر کتاب حداقل توسط دو داور ارزیابی شده است و در کتب برگزیده تا ۴ داور هم نظر داده اند.
گودرزی اضافه کرد: یکی از خاصیت های منحصربه فرد این جشنواره حضور یکی از برادران و علمای اهل سنت بعنوان برگزیده بود که به صورت ویژه از ماموستا یحیی اسماعیلی بابت کتابی که در نقد وهابیت نوشته شده است تقدیر به عمل آمد و کتاب ایشان با نام دفاع از سنت در مقابل بدعت در اثرهای شایسته تقدیر موردتوجه ویژه داوران قرار گرفته بود.
در این مراسم از برگزیدگان پژوهش های برتر در چهار گروه نقد فرق و نحله های انحرافی، اقوام، ادیان و مذاهب و همین طور بخش ویژه جشنواره یعنی وحدت اسلامی تقدیر به عمل آمد.
علاوه بر این به پاس مجاهدت های علمی و پژوهشی حجت الاسلام دکتر خسرو پناه از این استاد عزیز با حضور سردار سید احمد عبودتیان فرمانده قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) و حجت الاسلام سیفایی مدیرکل فرق و مذاهب سازمان تبلیغات تقدیر به عمل آمد.
این جشنواره که به همت مجمع فعالان فرق، ادیان، اقوام و مذاهب کشور (مقام) برگزار شد، به سبب رعایت پروتکل های بهداشتی این مراسم با حضور تعداد کمی از اساتید، مسئولین و برگزیدگان برگزار و فراخوان عمومی به صورت مجازی منتشر شد.1399/12/07
12:12:18
5.0 / 5
964
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد