نور معرفت

كتاب زخم و زیتون یادگاران و روزگاران رونمایی گردید

كتاب زخم و زیتون یادگاران و روزگاران رونمایی گردید

نور معرفت: مراسم رونمایی از «کتاب زخم و زیتون؛ یادگاران و روزگاران» نوشته عباس خامه یار اجرا شد. این کتاب روزنوشت های دکتر عباس خامه یار از رویدادها و یادگاری های دوره های مختلف مدیریت فرهنگی خودش و نیز روایت هایی از افراد و شخصیت های برجسته فرهنگی سیاسی و معنوی چند دهه اخیر ایران و اسلام است که با آنها حشر و نشر داشته است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در این مراسم که روز گذشته در سالن همایش های کتابخانه ی ملی تالار قلم برگزار شد، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری، مسعود ده نمکی، اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، صادق حسین جابری انصاری و دیگر اساتید و صاحبنظران ایرانی و غیرایرانی که به صورت وبینار انجام شد حضور داشتند.

حسام الدین آشنا در این مراسم، عباس خامه یار را یک مدیر شایسته دانست و اظهار داشت: این جمع به مناسبت رونمایی از یک کتاب که مجموعه ای از تجربیات یک مدیر شایسته است تشکیل شده است. او این کتاب را با قلمی همه فهم و هم دلانه با حوادث و اشخاص نگاشته است. اگر امروز از خودمان سوال نماییم ما امروز مدیر فرهنگی شایسته یا مدیر فرهنگی بین المللی شایسته داریم جوابمان آری ست و او کسی مانند عباس خامه یار است.
وی ادامه داد: زمانی که وی در بنیاد شهید کار می کرد، فهم از کار معاونت فرهنگی و پژوهشی را ارتقا داد که این موجب اهمیت کار وی در بنیاد شهید و امور ایثارگران است. فیلم های «روز سوم»، «شوق پرواز» و «سمفونی ایثار» قسمتی از دستاوردهای فرهنگی یک مدیر است که قبل از او و بعد از او عزیزانی در بنیاد شهید بودند اما این یادگاران در زمان او ثبت شدند و این نشان دهنده ی حضور مؤثر وی در زمان خودش است.
کتابخانه ملی پناهگاه صاحبان اندیشه
اشرف بروجردی نیز اظهار داشت: کسانی که دغدغه فکر و دانش و تفکر و ایران را دارند کسانی هستند که مایلند با کمک همدیگر برای آینده این سرزمین اثرگذار باشند. چیزی که نیاز است ما نسبت به آن حساس باشیم و بتوانیم اندیشه ایرانی را بارور نماییم و لحظاتی که با آن روبه رو بودیم را ثبت نماییم. سازمان اسناد و کتابخانه ملی پناهگاهی برای اصحاب اندیشه است که می توانند تفکر خودرا در آن مطرح کنند و پذیرای نقد باشند و بتوانند از آن برای بارور کردن اندیشه بشریت موثر باشند.

او اضافه کرد: اینجا خانه شماست. کتابخانه ملی وظیفه خدمت رسانی و تکریم صاحبان اندیشه را دارد و باید بستر را برای آنها فراهم آورد و به عرصه نجات اندیشه بشر وارد شود و زمینه ای را برای کسانی که مایل به دیده شدن و به محک گذاشتن اندیشه خود هستند فراهم آورد. کتابخانه ملی باید در حافظه هر ایرانی قرار بگیرد.
مسعود ده نمکی نیز خطاب به حسام الدین آشنا اظهار داشت: موجب تأسف است که ما فردی را بابت تجربیاتش تکریم نماییم اما او را در سمتی غیر از تخصصش قرار دهیم. اگر می گوییم فرد فرهنگی با کفایتی ست پس باید در یک مقام فرهنگی مسئولیت داشته باشد. من اگر جایگاه مدیریتی داشتم حتما تمامی مسئولان را مجبور به روزانه نویسی می کردم چونکه بیان زوایای پنهان تاریخ از زبان های گوناگون موجب روشن تر بیان شدن تاریخ می شود و شبهه و فترتی را در تاریخ به وجود نمی آورد.
رضا حاجی آبادی، مدیر انتشارات «هزاره ققنوس» هم در این مراسم اظهار داشت: این اثر یکی از کتاب هایی هست که می توانم به انتشار آن افتخار کنم. نوشتن خاطرات دلیلی بر ماندگاری اثر است. سفارش می کنم همه عزیزان نهضت نوشتن خاطرات را شروع کنند چونکه به ماندگاری خاطرات مهم کمک می نماید. اگر مدیران این مرز و بوم تجارب مدیریتی خودرا در بزنگاه های تاریخی بنویسند موجب کمک به مدیران دیگر پس از آنهاست. من از همه کسانی که یاریگر ما در انتشار این کتاب بودند تشکر می کنم.
در آخر این مراسم، با حضور حسام الدین آشنا، مسعود ده نمکی، اشرف بروجردی، حجت الاسلام میثم امرودی، صادق حسین جابری انصاری و دیگر اساتید و صاحبنظران ایرانی و غیرایرانی از کتاب «زخم و زیتون؛یادگاران و روزگاران» نوشته عباس خانه دار رونمایی گردید.
منبع:

1399/11/28
20:57:39
0.0 / 5
971
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد