نور معرفت
امام جمعه یزد:

وصایای شهدا راهگشای جامعه هستند

وصایای شهدا راهگشای جامعه هستند

به گزارش نور معرفت امام جمعه یزد اظهار داشت: در وجود فردی که آرزویش شهادت است، اخلاص و ارتباط با خدا به شکل ویژه ای برقرار شده و طبیعی است که وصایای آنها اثرات معنوی بالایی دارد.به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، آیت الله محمدرضا ناصری در مراسم تجلیل از برگزیدگان شاهد مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه و رونمایی از کتاب وصیت نامه شهدا توضیح داد: وصایای شهدا درس های بزرگی دارد و باید با مطالعه و بررسی این وصایا، آنها را در زندگی خود به کار ببندیم.

وی با تاکید بر اینکه وصایای شهدا هدایتگر است و در این وصایا غیر از خدا چیز دیگری مشاهده نمی گردد، اظهار داشت: در این وصیت نامه ها عشق واقعی به خدا موج می زند، چونکه شهدا در زمان نگارش وصایای خود به عرفان و اخلاصی دست یافته اند که به جز لقاء الله به چیز دیگری نمی اندیشند.

آیت الله ناصری افزود: در وجود فردی که آرزویش شهادت است، اخلاص و ارتباط با خدا به شکل ویژه ای برقرار شده و طبیعی است که وصایای آنها اثرات معنوی بالایی دارد ازاین رو باید این وصایا را که راهگشای مشکلات جامعه است، در زندگی خود به کار بگیریم و با الگو گرفتن از شهدا، همواره در حرکت ها و کارهای خود خدا را مدنظر داشته باشیم.

امام جمعه یزد اضافه کرد: باید در راه خدمت به خلق خدا، حفظ نظام اسلامی و خدمت به جامعه اسلامی بکوشیم و در این راه رضایت خدا را مدنظر داشته باشیم. اگر قرآن می خوانید و حفظ می کنید، همه باید مقدمه ای باشد برای حفظ انقلاب و نظام اسلامی، چونکه همه این ها دستور وارد شدن بر نظام اسلامی است.

ناصری تصریح کرد: این ها ابزاری است که ما را به حقیقت حق برساند و هرکس با کلام خدا آشنا شود، معرفتش نسبت به خدا بیشتر می شود هر کس در کلام خدا تامل کند، معنویت و ربوبیت در وجود او تجلی پیدا می کند، چونکه کلام خدا در او نفوذ کرده است.

وی، قرائت و انس با قرآن را از اصیل ترین امور دانست و اظهار داشت: انس با قرآن از والاترین امور است، چونکه هدف زندگی انسان حرکت به سمت خدا و کمال است و رسیدن به کمال هم بدون قرآن و بدون خاندان (ع) که مفسران قرآن هستند، محقق نمی گردد.

در این مراسم از ۱۳ برگزیده شاهد مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه تجلیل شد.

منبع:

1399/11/27
14:19:36
0.0 / 5
1155
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد