نور معرفت

تاكید بر نقش انقلاب اسلامی در شكل گیری تمدن نوین اسلامی

تاكید بر نقش انقلاب اسلامی در شكل گیری تمدن نوین اسلامی

نور معرفت: رایزنی فرهنگی ایران در تایلند، هم اندیشی تبیین مؤلفه های تمدن نوین اسلامی را به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر برگزار کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت رایزنی فرهنگی ایران در تایلند و با همکاری دفتر نمایندگی جامعةالمصطفی، هم اندیشی تبیین مؤلفه های تمدن نوین اسلامی در تایلند انجام شد.
در این هم اندیشی، تعدادی از علما و صاحبنظران مسلمان تایلند به بحث و تبادل نظر پیرامون تمدن نوین اسلامی برمبنای بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) پرداختند.
مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی کشورمان در تایلند در سخنان افتتاحیه این هم اندیشی با اشاره به شروع فصل نوین تمدن اسلامی در عصر حاضر بعد از انقلاب اسلامی ایران، اضافه کرد: ایام 42مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت را مغتنم دانستیم تا بحث تمدن نوین اسلامی بعنوان یکی از دستاوردهای سازنده انقلاب اسلامی برمبنای بیانات باارزش رهبر معظم انقلاب در رابطه با گام دوم انقلاب را در جمع اندیشمندان تایلندی به بحث و تبادل نظر بنشینیم تا از این طریق گسترش و تعمیم رو به تزاید گفتمان فرهنگی و تمدنی انقلاب اسلامی در جهان اسلام سهمی به سزا داشته باشیم.
ایشان سپس رخدادهای اخیر در امریکا و ناامیدی ملت ها در تامین عدالت و امنیت و آرامش بشر معاصر و اساسا ناکارآمدی نظام لیبرال دموکراسی در رشد و تعالی حقیقی جامعه را یکی از ضرورت های تبیین مؤلفه های تمدن نوین اسلامی هم اکنون قلمداد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سخاوتی، نماینده جامعةالمصطفی در تایلند نیز در سخنانی، به ذکر بخش مادی فرهنگ در مقام تعریف تمدن و مراحل پنج گانه شکل گیری تمدن نوین اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) اشاره نمود.
وی همچنین، با نقد نظریه برخورد تمدن ها که توسط ساموئل هانتیگتون مطرح گردیده است، تاکید کرد: ماهیت و مبنای تمدن نوین اسلامی از تعامل آرامش بخش تمدن ها و زندگی در صلح و صفا برای سازندگی جامعه و سعادت بشر نشات می گیرد و بر فرهنگ انتظار و اعتقاد به منجی که از باورهای مشترک بین تمامی ادیان جهان همچون تعالیم بودایی است، استوار می شود.
انتهی پیاممنبع:

1399/11/26
15:26:06
0.0 / 5
1310
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد