نور معرفت
نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

شیعه شدن سنی ها و سنی شدن شیعه ها نه مشكلی را حل می كند و نه اضافه

شیعه شدن سنی ها و سنی شدن شیعه ها نه مشكلی را حل می كند و نه اضافه

به گزارش نور معرفت هرمزگان نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به ضرورت توجه به دستاوردهای انقلاب توسط اهل سنت و شیعه، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران برکات بسیار زیادی برای جامعه اهل سنت داشته و برمبنای کلام خداوند که فرموده است: «وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّکَ فَحَدِّثْ» این مسئله نعمتی است که قابل چشم پوشی نبوده و باید بازگو شود.حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده عصر روز گذشته(۱۹ بهمن ماه) در دیدار با علمای اهل سنت استان هرمزگان، اظهار نمود: انقلاب یک امر آنی نیست و انقلاب اسلامی ایران از ۲۲ بهمن شروع شد و استمرار دارد.

وی افزود: انقلاب لفظ نیست بلکه آداب و آرمان است و استقلال، آزادی، عدالت خواهی، رفع تبعیض ها، توجه به مستضعفان، پشتیبانی از مظلومین و ایستادن در مقابل ظالمین از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است. ظلم ستیزی، مبارزه با نظام استکباری و دفاع از کشورهای اسلامی نیز از خصیصه های این انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اشاره کرد: همه آرمان های ما در ۲۲ بهمن ۵۷ محقق نشد، بلکه در آن تاریخ رژیم طاغوتی رفت و ساختار جدید جمهوری اسلامی با قانون اساسی مشخصی تعیین شد و انقلاب تازه کار خودرا آغاز کرد. انقلاب های بدون آرمان پس از مدتی به محاق می روند و فراموش می شوند، وقتی انقلابی آرمان نداشته باشد، استعمارگری می رود و استعمارگر دیگری جایگزینش می شود.

عبادی زاده اشاره کرد: رهبر عظیم الشأن انقلاب پس از گذشت ۴۰ سال، گام دوم این انقلاب را ترسیم کردند تا حیاتش استمرار پیدا کند، چونکه شعارهای انقلاب اسلامی کهنگی ندارند و نمی توانیم بگوییم در ایام اول انقلاب، استقلال، آزادی و عدالت را می خواستیم و الان دیگر نمی خواهیم. انقلاب اسلامی در گام دوم باید زنده تر از پیش کار خودرا جلو ببرد.

وی افزود: نسل اول و دوم انقلاب، شاه را بیرون کردند و موانع را از سر راه انقلاب برداشتند. گروهک ها و سازمان های مختلفی برای ساکت کردن انقلاب فعالیت می کردند که با آنها نیز مقابله ودر جنگ تحمیلی نیز از نظام و انقلاب دفاع کردند. کشور ما در شرایطی بود که سیم خاردار را باید از خارج کشور تامین می کردیم اما امروز به لطف خدا ماهواره به فضا می فرستیم و در بسیاری حوزه ها مانند نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی، هوافضا، موشک، انرژی هسته ای و پزشکی رشد بسیاری داشته ایم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران، کارهای بسیار بزرگی انجام داده است، اضافه کرد: امام صادق(ع) می فرماید: «صَلاحُ حالِ التَّعایُشِ و التَّعاشُرِ مِلْ ءُ مِکیالٍ: ثُلثاهُ فِطنَةٌ و ثُلثُهُ تَغافُلٌ؛ درستی وضع زندگی اجتماعی و معاشرت، پیمانه پُری را مانَد که دو سوم آن توجه و یک سومش چشم پوشی و تغافل است». بدین جهت باید دستاوردهای این انقلاب را ببینیم و از برخی کمبودها چشم پوشی نماییم.

عبادی زاده بیان کرد: ما در گذشته وضعیت اسفناکی در هرمزگان داشتیم و خدا را شاکریم که انقلاب اسلامی چه در جامعه شیعه و چه جامعه اهل سنت برکات زیادی برای این استان به دنبال داشته است. البته بطور قطع انقلاب تمامی نیازها و خواسته های ما را تامین نکرده و به تمامی مطالبات جامعه شیعه و اهل سنت پاسخ داده نشده اما نباید از دستاوردهای بسیار بزرگی که برای ما داشته چشم پوشی نماییم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برکات بسیار زیادی برای جامعه اهل سنت داشته است، اشاره کرد: در زمان شاه به شیعه و سنی اهمیتی نمی دادند و جامعه اهل سنت در سختی و انزوا قرار داشتند به این علت که شاه متکی به مردم نبود و متکی به آمریکا و اسرائیل بوده و بدین جهت مطالبات مردمی نیز هیچگاه برایش مهم نبود. این انقلاب متکی به مردم است و با اتکا به مردم جلو می رود و به خواسته های آنان توجه می کند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: در دوره رضاشاه کارهای شرم آوری مقابل اهل سنت انجام شده و آنان را کوچ الزامی می دادند. در مطالبات جامعه آن روز توجهی به اهل سنت نمی شد و گویی که اصلاً در ایران زندگی نمی کردند و انقلاب این وضعیت را تغییر داد. خداوند در آیه ۱۱ سوره ضحی می فرماید: «وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّکَ فَحَدِّثْ؛ و نعمت های پروردگارت را بازگو کن» ما باید درباب این نعمت های الهی صحبت نماییم.

عبادی زاده عنوان کرد: این انقلاب بر دوش ملت است و مردم از شیعه و سنی تا مسیحی، کلیمی، آشوری همه شهروندان این کشور هستند و برکات انقلاب باید به آنان نیز برسد. درباب قسمت هایی که به آن رسیدگی نشده باید اظهار داشت که این انقلاب هنوز تمام نشده و تازه گام دوم آن شروع شده و خیلی از مطالبات ما در این گام پاسخ داده می شوند.

وی اظهار نمود: همه در ایام اول انقلاب اسلامی ایران فکر می کردند که این انقلاب یک انقلاب شیعه است و عواملش می خواهند همه مردم را شیعه کنند. بدترین چیز این است که دغدغه ما شیعه کردن سنی ها و بالعکس باشد. شیعه شدن سنی ها و سنی شدن شیعه ها نه مشکلی را حل و نه اضافه می کند. مشکل زمانی به وجود می آید که جوامع اسلامی نسبت به یکدیگر بی اعتماد شوند. ما به اهل سنت اعتماد داریم و از قدیم با هم زندگی کرده ایم و اهل سنت نیز به این انقلاب اعتماد دارند و می خواهیم مشکلات را گام به گام حل نماییم.

منبع:

1399/11/20
21:40:25
0.0 / 5
1088
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد