نور معرفت
محسن طاهری در گزارش نور معرفت مطرح كرد؛

مطالبه مهم رهبر انقلاب از مداحان، حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن است

مطالبه مهم رهبر انقلاب از مداحان، حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن است

به گزارش نور معرفت محسن طاهری مدیرعامل خانه مداحان، حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن را مطالبه رهبری از مداحان و هیأتی ها بیان کرد و اظهار داشت: دفاع از حریم انقلاب و برگزاری نهضت روشنگری باید اولویت هیأت های مذهبی باشد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) تعدادی از مداحان و شاعران آئینی به صورت مجازی در محضر حضرت آیت الله خامنه ای به شعر خوانی و مولودی خوانی پرداختند و سپس از بیانات مهم معظم له بهره مند شدند.
رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنانشان، مداحی را پدیده ای ویژه و منحصربه فرد خواندند و گفتند: مداحان و شاعران اشعار مداحی برای انتقال مفاهیم و معارف دینی باید از مطالب متقن و محکم و متین استفاده کنند. ایشان همینطور با انتقاد از مخدوش شدن ادب اسلامی در بعضی محیط های رسانه ای و فضای مجازی، در سفارش مهم و پایانی خود به مداحان و همه تریبون داران و رسانه ها، بر «حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن» تاکید و خاطرنشان کردند: بدگویی و بدزبانی در جامعه باید جمع شود و ادب اسلامی گسترش یابد.
بر همین اساس برای تحلیل و بررسی بیانات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی از جامعه مداحان و شاعران آئینی با محسن طاهری مدیر عامل خانه مداحان به گفتگو نشستیم.
محسن طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر، با استناد به کلام رهبر معظم انقلاب مداحی را یک پدیده ویژه و منحصر به فرد دانست و عنوان کرد: هیأت باید به وظایف خود که گسترش زیست نبوی، علوی و فاطمی و ترویج اندیشه ها و درس های خاندان (ع) است، اهتمام ویژه داشته باشد چون که ستایشگری خاندان (ع) مهم ترین موضوعی است که باید در هیأت دنبال شود.
مدیر عامل خانه مداحان افزود: چند سال پیش رهبر معظم انقلاب در دیدار با جامعه مداحان فرمودند ما هیأت سکولار نداریم؛ بر این اساس یکی دیگر از وظایف هیأت آن است که هیأت نباید نسبت به خط مقاومت و برخورداری از آگاهی های جریانات اجتماعی و جهانی بی تفاوت باشد.
وی یکی از شاخصه های مهم هیأت های قدیم را برخورداری از عناصرِ اندیشه، عاطفه، اطلاعات معارفی و تاریخی برشمرد و اظهار داشت: از گذشته روال برنامه های هیأت چنین بود که مراسم با قرائت قرآن کریم آغاز و با پیش منبر و سخنرانی مجلس ادامه می یافت سپس مداح به مداحی و یا عزاداری می پرداخت. همه این موارد در هیأت گذشته وجود داشت و رعایت می شد و امروز هم باید این ساختار در هیأت حفظ شود.
طاهری با تکیه بر اینکه هیأت های مذهبی موظف می باشند مطالبات رهبری را جامه عمل بپوشانند، اظهار داشت: برگزاری نهضت روشنگری و امید آفرینی باید اولویت هیأت های مذهبی باشد و از رسالت های دیگر هیأت دفاع از حریم انقلاب و مطالبه گر بودن است.
حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن مطالبه رهبر انقلاب از مداحان و هیأتی ها
مدیر عامل خانه مداحان با تکیه بر اینکه مداحان از اقشار تأثیرگذار جامعه هستند، بیان داشت: رهبری معظم انقلاب از همان دوران ریاست جمهوری تا به امروز با جامعه مداحان دیدار داشتند و در این دیدارها تذکرات و رهنمودهای مهمی را بیان فرمودند تا مداحان با رعایت آن دستورالعمل ها جایگاه خودشان را حفظ و رسالت خود را در جامعه به درستی ایفا کنند.
وی حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن را یکی دیگر از مطالبات مقام معظم رهبری از مداحان و مسؤولان هیأت برشمرد و اظهار داشت: یکی از مهم ترین دغدغه های خانه مداحان هم تحقق همین مسئله است. امروز دشمن از هر فرصتی استفاده می نماید تا در فضای مجازی، اوضاع جامعه را غبارآلود جلوه دهد بر همین مبنا مداحان و ستایشگرانی که از فرصت ویژه فضای مجازی برخوردار می باشند باید مراقب باشند گرفتار جریان و مسیری نشوند که دشمن از آن سوءاستفاده کند.
طاهری اضافه کرد: امروز رسانه های غربی با سوءاستفاده از برخی مطالب و سخنان درصدد ضربه زدن به اعتقادات مردم و تخریب وجهه اسلام بویژه تشیع هستند؛ ازاین رو لازم است جامعه مداحان و هیأت های مذهبی همواره با رفع مسائل تنش زا، از اختلافات و چالش های احتمالی بپرهیزند تا مبادا فضای مسمومی در بین جامعه مداحان ایجاد و مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد.منبع:

1399/11/18
20:47:03
0.0 / 5
1060
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد