نور معرفت
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی؛

كتاب مهدویت و انقلاب اسلامی رونمایی گردید

كتاب مهدویت و انقلاب اسلامی رونمایی گردید

به گزارش نور معرفت با همکاری ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) از کتاب ˮمهدویت و انقلاب اسلامیˮ با حضر مدیر عامل این موسسه رونمایی گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمود متوسل -مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت موعود(عج) - در مراسم رونمایی از کتاب "مهدویت و انقلاب اسلامی" که در ستاد اقامه نماز برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین عوامل انقلاب اسلامی ایران مرجعیت و رهبری امام راحل بود، اظهار داشت: این مرجعیت مورد پذیرش مردم ایران و اغلب مسلمانان و مومنین بود، با بررسی اینکه مردم برپایه چه معیاری ها مرجعیت خویش را قبول داشتند به یک آموزه مهدوی یعنی رجوع به یک عالم واجد شرایط خواهیم رسید.
وی افزود: اینکه امام خمینی(ره) در نگاه مردم مقبولیت داشتند به خاطر نگاه مهدوی بوده است، در دنیا رهبران زیادی داریم که این میزان پذیرش عمومی را نداشتند چونکه دیدگاه مهدوی وجود نداشت. اما در مورد امام راحل، مردم، ایشان را نائب امام عصر(عج) می دانستند.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت موعود(عج) ابراز کرد: بعضی از روی غرض ورزی امروز اعلام می کنند چرا ولایت فقیه باید قانون اساسی باشد و ولایت فقیه یک امر سیاسی که معلول انقلاب اسلامی قلمداد می کنند، این در شرایطی است که اگر ولایت فقیه از قانون اساسی حذف شود یعنی انقلاب اسلامی ما به صورت کامل زیر سوال رفته است چونکه این انقلاب محصول ولایت فقیه است.
حجت الاسلام متوسل بیان نمود: مهدویت و انقلاب اسلامی دو امر تفکیک ناپذیر است، انجمن حجتیه از قبل از انقلاب فعالیت داشت اما عملکرد مهدوی نداشتند، در آن زمان نظام با آنها مشکل نداشت چونکه انجمن مهدویتی را تبلیغ می کردند که به نظام سیاسی کاری نداشت، اما امام راحل بعد از انقلاب در چندین سخنرانی تفکر حجتیه را نقد و آنرا سبب سکون و نه حرکت قلمداد کردند.
وی ادامه داد: امام راحل در اغلب سخنرانی های خویش را تاکید بر صدور انقلاب را داشتند که منظورشان مبارزه با ظرم در سرتاسر دنیا بود، چونکه مبارزه با کفر زمینه ساز ظهور خواهد بود، امام زمان(عج) مقرر است همه مردم دنیا را از کفر و ظلم نجات دهد و هدف ایشان فقط مسلمانان نیستند.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت موعود(عج) ضمن اشاره به انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: مردم ایران از دی ۵۶ به شکل جدی با وحدت تمام کشور مبارزه را آغاز کردند و در بهمن سال ۵۷ زمینه ظهور فراهم گردید، خداوند وعده داده است که کسانی که برای حق مبارزه کنند پیروز خواهند شد.
حجت الاسلام متوسل تصریح کرد: سال ۱۳۹۷ بنیاد مهدویت با همکاری سایر دستگاههای کشور اجلاسیه را تحت عنوان «مهدویت و انقلاب اسلامی» برگزار کرد، برپایه فراخوان مقالات و محتواهای زیادی به این اجلاس ارسال شد که در نهایت بهترین سخنرانی ها و مقاله ها را به صورت یک کتاب گردآوری کردیم
حجت الاسلام محمدرضا نصوری در ادامه این مراسم در مراسم با اشاره به اینکه رویکرد مهدویت پیش از انقلاب ایستا و منفی بود و ما بعد از انقلاب این رویکرد را تغییر دادیم، اظهار نمود: انتظار امروز این است که مهدویت باید پویا باشد که در این انقلاب این مهم رقم خورد.
وی افزود: تلاش ما بر این است که بخش مهمی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حفظ و پرچم این انقلاب را به امام زمان(عج) تحویل دهیم.



1399/11/14
02:55:20
0.0 / 5
966
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد