نور معرفت

هیأت ها، مداحان و سخنرانان در دهه فجر نهضت روشنگری و جهاد امیدآفرینی راه بیندازند

هیأت ها، مداحان و سخنرانان در دهه فجر نهضت روشنگری و جهاد امیدآفرینی راه بیندازند

نور معرفت: هیات رزمندگان اسلام به مناسبت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:
فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بر تمامی فجرآفرینان، ملت قهرمان و انقلابی ایران، مسلمانان و مستضعفان جهان مبارک باد.
انقلاب پرشکوه ملت ایران که بزرگترین و مردمی ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی در طول تاریخ است که، یک چله پرافتخار را بدون خیانت به آرمان هایش پشت سر نهاده و در مقابل همه توطئه ها، فتنه ها، دسیسه ها و وسوسه هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می رسیدند با هدایت ها و راهبری های راهبردی و حکیمانه امامین انقلاب اسلامی و حضور مستمر و حماسی مردم در صحنه، از کرامت و آرمان هایش صیانت کرده است.
دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای تبیین معارف انقلاب اسلامی برای نسل جوان، این تحقق بخشان آرمانهای انقلاب اسلامی و پدیدآورندگان تمدن نوین اسلامی است. دشمنان و تمامی کسانی که در ۴۲ سال گذشته، با تمام توان به مقابله با انقلاب، نظام اسلامی و ملت ایران مشغول بودند، اینک در یک جنگ شناختی و ادراکی بی سابقه، تلاش می کنند تا معارف انقلاب اسلامی آن گونه که هست، به نسل جوان منتقل نشود. جبهه استکبار، نظام سلطه، جریان ضد انقلاب و عوامل داخلی آنان، بدبین سازی مردم و خصوصا نسل جوان به انقلاب اسلامی و راه طی شده را، تنها راهبرد نتیجه بخش برای متوقف ساختن حرکت نورانی ملت ایران به سمت قله های آرمانی اش و رسیدن به حیات طیبه و برگزاری تمدن نوین اسلامی می دانند. از این روی جبهه مقابل انقلاب در یک جنگ هوشمند و ترکیبی مقابل انقلاب اسلامی در سال های اخیر، با تمرکز راهبردی بر جنگ شناختی و فعال سازی جریان تخریب گر و تحریف گر، بوسیله دروغ پردازی، سیاه نمایی، بزرگنمایی مشکلات، نادیده انگاشتن و انکار کردن افتخارات ملی و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی، به دنبال بی اعتمادسازی مردم نسبت به جمهوری اسلامی و ناامید سازی و ناامید سازی آنان نسبت به آینده انقلاب اسلامی و کشور ایران است.
در چنین شرایطی شایسته است در دهه فجر و ایام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری نهضت روشنگری و جهاد امیدآفرینی در سراسر کشور اولویت اول تمامی دلسوزان انقلاب، صاحبان سخن و اصحاب رسانه و هیات های مذهبی باشد. هیات های رزمندگان اسلام در سراسر کشور با رویکرد تبیینی، تشریح معارف انقلاب اسلامی و دستاوردهای آنرا برای مردم و خصوصاً برای نسل جوان، با اهمیت ترین وظیفه خود در وضعیت کنونی دانسته و امید آن دارند تمامی دست اندرکاران دیگر هیات ها، سخنرانان، مداحان و همین طور اصحاب رسانه، چنین نگاهی را بعنوان یک وظیفه دینی و انقلابی در پیش گیرند. رهبر حکیم انقلاب اسلامی که در طول بیش از سه دهه گذشته، توطئه های دشمنان را یکی بعد از دیگری برملا کرده و خنثی ساخته اند، در بیانیه گام دوم از «امیدآفرینی» بعنوان «اصلی ترین جهاد» یاد کرده و در بیانات خود در روز عید قربان سال جاری فرمودند: «اگر جریان تحریف شکست بخورد، بطور قطع جریان تحریم هم شکست خواهد خورد» این بیانات حکیمانه، نشان میدهد که نیروهای انقلابی در وضعیت کنونی، باید با جهاد تبیین برای امید آفرینی در کشور بسیج شوند. بیانیه گام دوم، بهترین منبع و سند برای تبیین و تشریح عظمت انقلاب اسلامی و راه طی شده، شرایط کنونی و بایدهای گام دوم برای پیمودن راه باقی مانده تا رسیدن به آن قله های آرمانی است. در بیان عظمت اصل انقلاب اسلامی همین بس که حضرت امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) با به صحنه آوردن ملت ایران برمبنای آموزه های اسلام ناب محمدی (صلی الله مقابل و آله و سلم) علاوه بر احیای اسلام سیاسی، با ساقط کردن رژیم سراسر وابسته، فاسد و دیکتاتور، ایران را از چنگال نظام سلطه و آمریکای جهانخوار رهایی بخشید و وابستگی و تحت سلطه بودن را به استقلال و آزادی، ذلیل و خوار بودن و تحقیر مستمر از طرف بیگانگان را به عزت ملی و سرافرازی، عقب ماندگی و سرخوردگی را به خودباوری و پیش روندگی تبدیل نمود. متاسفانه پاره ای از مشکلات خصوصاً در حوزه اقتصادی از قبیل گرانی ها و تورم و بیکاری از یک سو، و تحقق پیدا نکردن تعدادی از شعارهای انقلاب به صورت مطلوب همانند شعار «عدالت» از طرف دیگر، سبب شده تا دشمنان آگاه و دوستان ناآگاه نسل جوان را نسبت به اصل انقلاب اسلامی و دستاوردهای محیرالعقول آن در ۴۲ سال قبل با وجود همه توطئه ها و فشارهای حداکثری دشمنان، بدین سازند.
حالا عده ای با انگیزه های سیاسی در داخل و خارج کشور به دنبال القای این مطلب به ملت ایران هستند که انقلاب اسلامی عامل پدیدایی مشکلات بوده و برای رهایی از مشکلات، باید از انقلاب و انقلابی گری فاصله گرفت! این نگاه در حالی با پشتیبانی امپراطوری رسانه ای نظام سلطه در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی تبلیغ و ترویج می شودکه، انقلاب اسلامی در تمامی حوزه ها، کشور ایران و زندگی مردم را متحول و بهبود بخشید. اگر در مواردی هم مشکلاتی وجود دارد این مشکلات تماماً در آنجاهایی وجود دارد که انقلابی عمل نشده است و چاره مشکلات، برخلاف آنچه تبلیغ می شود، تقویت روحیه انقلابی در کشور و مطالبه عمل انقلابی با رویکرد جهادی از مسئولان و دولتمردان است. صاحبان خرد و اصحاب سخن و اهل رسانه، در وضعیت کنونی باید با بصیرت افزایی مستمر و امید آفرینی در جامعه، مکر و حیله دشمنان را نسبت به انقلاب اسلامی خنثی نمایند. مکتب حاج قاسم، به تنهایی یک راه نورانی و مدرسه درس آموز برای تبیین معارف انقلاب اسلامی و موقعیت جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی است. مردم باید هوشیار باشند که دشمنان و بدخواهان اسلام، انقلاب، کشور و ملت ایران با ترفند دروغ و فریب آنان را نسبت به میراث گران سنگ امام (ره) و تمامی شهدای انقلاب اسلامی بدبین یا بی تفاوت ننمایند. امروز عده ای با بهره بردن از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با بازنشر تولیدات اتاق های فکر دشمنان و خصوصاً منافقین قدیم و جدید به دنبال آن هستند تا معیار و ملاک قضاوت مردم در مورد خوب و بد بودن انقلاب را در امور فقط مادی و اقتصادی و قیمت کالاها خلاصه نمایند. گرچه انقلاب اسلامی سطح زندگی مردم را نسبت به قبل از انقلاب بطور اساسی متحول ساخت و در این خصوص به آمارهای معتبر، این ادعا را اثبات می نماید، لکن باید توجه داشت که با انقلاب اسلامی، ملت ایران مفتخر به تغییر مسیر تاریخ با احیای ارزش های اسلامی و انسانی شد. با انقلاب اسلامی کشور ایران از همراهی با ظالم و مقابله با مظلوم فاصله گرفت و بیش از چهار دهه است ملت ایران در مقابل ظالمین قرار گرفته و حامی مظلومین شده است. انقلاب اسلامی، سوسیالیزم را به تاریخ سپرد و آمریکا را در راه افول قرار داد و همه چیز از آینده درخشان انقلاب اسلامی و ملت ایران حکایت دارد. بدین سبب در جهاد تبیین و امیدآفرینی باید واقعیت ها را برای مردم و جوانان، آنگونه که هست بیان کرد و مکر و خدعه دشمن را خنثی کرد.

منبع:

1399/11/12
13:34:09
0.0 / 5
632
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد