نور معرفت

امضا تفاهم نامه همكاری میان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و مركز مدیریت حوزه های علمیه كشور

امضا تفاهم نامه همكاری میان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و مركز مدیریت حوزه های علمیه كشور

به گزارش نور معرفت تفاهم نامه همکاری میان شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور، با هدف تقویت تعامل و همکاری در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، با حضور آیت الله اعرافی رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور و حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور منعقد شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری اظهار داشت: از نظر گسترش کمی و اعتلاء کیفی، اتفاقات بسیار خوبی در حوزه های علمیه افتاده است و ثمره نگاه منظومه ای و برنامه ای مدیریت حوزه های علیمه، گسترش اثربخش در نقاط مختلف کشور و در حوزه بین المللی بوده و یکی از شخصیت هایی که در این ارتقاء نقش محوری داشته و سبب شده امیدهای زیادی برانگیخته شود، شخص آیت الله اعرافی بوده است.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، با بیان رهنمودی از مقام معظم رهبری افزود: نهاد پر برکت و رحمانی امامت جمعه، از برکات انقلاب اسلامی بوده و جایگاه شبکه نورانی امامت جمعه در نگاه مقام معظم رهبری، امتداد دستگاه رهبری در کشور است.
وی در ارتباط با گام دوم انقلاب اضافه کرد: شورای سیاستگذاری، برنامه ها و طرح هایی را در مورد گام دوم انقلاب، در فضای نماز جمعه طراحی نموده اند که لازم است در این مقطع، یک همکاری راهبردی میان این نهاد با مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور در سطح بالاتری عملیاتی شود.
در ادامه جلسه، آیت الله اعرافی گفت: باید از این نهاد روحانیتی و انقلابی که پس از انقلاب اسلامی اقدامات موثری را در جامعه انجام داده است تقدیر و تشکر کرد و امیدواریم در پرتو هدایت های رهبر معظم انقلاب نهاد امامت جمعه، حوزه های علمیه و دستگاههای فرهنگی و فکری کشور در راه رشد و ارتقاء قرار گیرند و بتوانند متناسب با گام دوم انقلاب گام بردارند.
رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه اضافه کرد: در این راه، هم افزایی، هم گرایی و تعامل نقش مهمی دارد که یکی از وجوه این هم گرایی و هم افزایی، تعامل میان نهاد امامت جمعه و حوزه علمیه است.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به اقدامات انجام شده درحوزه های علمیه طی سالهای گذشته بیان نمود: مدیریت در این ۴ سال کوشش کرد در گام نخست، مطالبات رهبر معظم انقلاب از حوزه، رویکردها و جهت گیری کلانی که از اندیشه امام برمی خیزد و رهبری مفسر و مبین آن است را دنبال کرده و به یک طراحی جامع و کلان برساند و حاصل این تلاش مستمر و ۴ساله در بخش طراحی ها، منظومه ای است که شاید برای اولین بار، مقام معظم رهبری عنوان کردند که مسیر همین است و این مورد برای ما هم افتخار بزرگی است و هم مسئولیت سنگینی را برای حوزه به وجود می آورد.
رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور، ضمن اشاره به نخستین برنامه ۵ساله حوزه های علمیه کشور اضافه کرد: در گام دوم، برنامه ۵ساله حوزه علمیه را داریم که آماده سازی آن ۲ سال به طول انجامیده است و سال ۱۴۰۰ به صورت رسمی آغاز نخستین برنامه ۵ ساله حوزه علمیه خواهد بود. این برنامه ۵ ساله، از تجاربی که در موسسه جامعه المصطفی، چند نهاد دیگر و تجارب خود حوزه علمیه جمع آوری شده به وجود آمده و شامل۴۰مضمون اصلی و ۹۰۰ شاخص، ردیف و برنامه است که ذیل آن ده ها طرح کلیدی و بنیادی وجود دارد.
این تفاهم نامه همکاری در ۶ ماده و ۲۶ بند، تقویت همکاری ها در ۴ عرصه؛ آموزشی، پژوهشی، و تبلیغی تنظیم شده و به امضا رسیده است.
منبع:

1399/11/01
22:34:15
0.0 / 5
1072
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد