نور معرفت

رسالت سترگ

رسالت سترگ

نور معرفت: مازندران عقیل امامی تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی با عنوان رسالت سترگ به بررسی شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخته است.


در این یادداشت که در اختیار ایسنا قرار داده شده است، آمده است؛
سالروز شهادت دختر نبی مکرم اسلام (ص) فرصت مغتنمی است تا با کنکاش پیرامون شخصیت گرامی آن بانوی نیک سرشت درس های مکتب تابناکش برای نسل حاضر تبیین و ترویج شود.
بی شک با اهمیت ترین ماموریت آن بانوی یگانه که سرتاسر حیات طیبه اش را در بر می گیرد، ولایت مداری و پاسداری از عمود اصلی خیمه اسلام در عصری بود که می زیست و بازخوانی حوادث و رویدادهای مربوط به آن دوران نشان میدهد انسیه حورا هیچ دغدغه ای مهم تر از پاسداشت حریم ولایت و امامت نداشت.
ماجرای غم انگیز فدک که هدیه آسمانی پیامبر اعظم (ص) به این بانوی نیک اختر بود و نیز غصب آن توسط خلفای غاصب نشان میدهد ظلم آشکاری به بانوی آب و آئینه روا شد و این مهم یعنی غصب هدیه فدکیه به تنهایی مظلومیت صدیقه طاهره (س) را روایت می کند اما این ظلم هیچگاه نتوانست مانع از فعالیت سیاسی اجتماعی یادگار پیامبر رحمت(ص) شود که همیشه دست از افشای توطئه غاصبان خلافت مقابل خاندان عصمت و طهارت و رسول گرامی خدا(ص) بر نداشت.
به گواهی مورخان شامل شیعه وسنی که بر آن اتفاق نظر دارند، دردانه پیامبر اسلام درزندگی شخصی و کارهای عرصه دینی و سیاسی با هدف تقویت جایگاه نبوت و امامت لحظه ای حاضر نشد با خلفای غاصب که در خانه نشینی نخستین امام همام(ع) نقش اساسی داشتند، همراهی کند و بر عکس تا آخرین لحظات پایانی عمر شریفشان با تاکید بر حق الهی امیر مومنان(ع) بر جانشینی پیامبر اسلام (ص) که حضرتش در غدیر خم بر آن مهر تایید زدند، رسالتش را به درستی در این حوزه ایفا کرد.
نا گفته پیداست نخستین درس آن بانوی بزرگ اسلام به زنان عالم آیین همسر داری بود که دراین زمینه نیز شخصیت بی همتاواسوه ای بودند اما کارنامه ستودنی آن حضرت نشان میدهد که همیشه در تعقیب ارزشهای والای اسلامی و اصول پیشتاز آن یعنی پشتیبانی از ولایت و رهبری امت اسلام نقش طلایه داری و پیشگامی داشتند که نقش پر رنگ آن در حوادث پرشمار پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) در تاریخ کاملا برجسته است.
امروز و در عصر حاضر که بانوان بواسطه مکتب حیات بخش اسلام وانقلاب اسلامی و رهبری پیامبر گونه امام راحل عظیم الشان و امام خامنه ای نقش پر رنگی در حیات سیاسی اجتماعی کشور بر عهده دارند باید با الهام از آموزه های وحیانی دین مبین اسلام زیست فاطمی را سرلوحه خود قرار دهندکه اساسا این مهم نیازمند اصلاح رویکردهای ناصواب غرب گرایانه است که مقام زن را در حد کالای مصرفی می داند و پیوستگی همگرایی زنان با بصیرت ایران عزیز با ارزشهای دینی و اسلامی نیز به الگوسازی مبتنی بر آرمانهای حقیقی اسلام ناب محمدی(ص) نیاز دارد و در این حوزه بی شک دستگاههای فرهنگی به ویژه رسانه ملی رسالت خطیر و حائز اهمیتی برای ترویج و تبلیغ انگاره های معنوی بر عهده دارند.
کوتاه سخن آنکه اندیشه فاطمی رسالت سترگ و آرمانی در همه عصر هاو نسلها است که هیچ امری با اهمیت تر از آن برای تولید انگاره های تابناک اسلامی و دینی نزد بانوان و دختران فهیم و فرهیخته و بانجابت کشورهای اسلامی به ویژه ام القرای جهان اسلام نیست و این رویکرد همیشه باید نصب العین مسئولان و مردم باشد.
منبع:

1399/10/29
10:52:24
0.0 / 5
1142
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد