نور معرفت

برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری طرح ملی انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران

برگزاری دومین جلسه شورای سیاستگذاری طرح ملی انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران

نور معرفت: دومین نشست سیاست گذاری طرح ملی انتخاب و معرفی روستای قرآنی، بامداد امروز در محل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، دومین نشست سیاست گذاری طرح ملی انتخاب و معرفی روستای قرآنی، بامداد امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین الهی، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الله غلامعلی، معاون فرهنگی اجتماعی مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سعید سعادتی، معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور، محمدمهدی عزیززاده، مدیرکل دبیرخانه کمیسیون توسعه کارهای تبلیغ و ترویج قرآن کریم، خدمتکار مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج و آقای خواجه وند معاون دفتر تبلیغ و ترویج در محل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.
جریان سازی فرهنگی و الگوسازی فرهنگی، یکی از راهکارهای اصلی تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی است که در همین راستا و در تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب درباب توجه به نقش پررنگ صحیفه سجادیه و نهج البلاغه در کنار قرآن کریم، انتخاب و معرفی روستای قرآنی در دستور کار قرار گرفته است و دومین جلسه شورای سیاستگذاری این رویداد در مورد نهایی سازی شیوه نامه انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران و بررسی پیش نویس این طرح انجام شد.
در این جلسه هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات خود درباب شیوه نامه، پیش نویس و شاخصه های این طرح نکاتی را مطرح نمودند.
در انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران، دو نوع شاخص در نظر گرفته شده است که یک نوع شاخص عمومی در حوزه فرهنگ و نوع دیگر فاکتورهای تخصصی در حوزه قرآن است. در مجموع حدود ۲۰ شاخص اختصاصی در حوزه قرآن از آموزشی تا تبلیغی ـ ترویجی و پژوهشی و … مشخص شده است. ارزیابی روستاها نیز در دو لایه استانی و کشوری پیش بینی شده است و ابتدا روستاها در لایه استانی و سپس روستاهای منتخب در لایه کشوری ارزیابی خواهند شد.
این طرح دو هدف مهم را دنبال می کند، یکی انتخاب و معرفی روستاهای قرآنی ایران با هدف جریان سازی فرهنگ قرآنی و الگوسازی و دیگری ایجاد شبکه روستاهای قرآنی ایران با هدف ایجاد ظرفیت های جدید در حوزه کارهای قرآنی کشور.
براین اساس، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، فراخوان انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، اعلام خواهد شد و روستاییان و عشایر واجد شرایط از سراسر کشور، با همکاری سازمان دهیاری ها و شهرداری های کشور، می توانن بوسیله سامانه ای که به زودی اعلام خواد شد، در این طرح ملی ثبت نام کنند.
منبع:

1399/10/24
12:49:39
0.0 / 5
991
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد