نور معرفت

این بانوی بهشت نگاهی تفرقه افكنانه دارد

این بانوی بهشت نگاهی تفرقه افكنانه دارد

نور معرفت: فیلم «بانوی بهشت» که با ادعای بزرگ داشت شعائر شیعی و شخصیت «حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها» تولید شده، گرچه اهتمام کرده منطبق بر روایت شیعیان از وقایع صدر اسلام حرکت نماید، اما با دست گذاشتن بر نقاط اختلافی میان مذاهب اسلامی، نگاهی تفرقه افکنانه دارد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، نورنیوز نوشت: پروژه سینمایی «بانوی بهشت» ساخته شرکت فیلم سازی «Enlightened Kingdom»، به کارگردانی «الی کینگ» و سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری «یاسر الحبیب» چند روزی است که در کشورهای مختلف همچون آمریکا، انگلیس و کانادا به معرض نمایش گذاشته شده است.
این فیلم که با ادعای بزرگ داشت شعائر شیعی و شخصیت «حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها» تولید شده، گرچه اهتمام کرده منطبق بر روایت شیعیان از وقایع صدر اسلام حرکت نماید، اما با دست گذاشتن بر نقاط اختلافی میان مذاهب اسلامی، نگاهی تفرقه افکنانه دارد.
یاسر الحبیب نویسنده و سرمایه گذار این اثر سینمایی، مدیر شبکه تلویزیونی فدک و از عناصر وابسته به فرقه موسوم به شیرازی است که بعد از افشای ارتباط فکری و مالی این فرقه با دربار ملکه انگلیس، ادعا نمود الیزابت از سلسله سادات است!
وی در این فیلم بدون اشاره به آمریکا و صهیونیسم بعنوان موسسین اصلی گروه های تروریستی - تکفیری مانند داعش، در حالی با هدف عمق بخشی به اختلافات جهان اسلام مدعی می شود که امثال داعش از تفکرات اهل سنت نشأت گرفته که بخش زیادی از قربانیان توحش داعشی، هم کیشان سنی مذهب بوده اند.
در تبیین آنچه در پس پرده ی چنین اقداماتی می گذرد، توجه به نقش ویژه و تاریخی دربار و دولت خبیث انگلیس در تفرقه افکنی از یک سو و مخالفت صریح گفتمان انقلاب اسلامی اهمیت ویژه دارد:
سیاست استعماری فرقه سازی در مذاهب اسلامی با هدایت بریتانیا و با هدف ایجاد تفرقه میان مسلمانان و جلوگیری از احیای عصر طلایی تمدن اسلامی، با تاسیس فرقه «وهابیت» منشعب از اهل سنت در سال ۱۱۶۰ هجری قمری توسط «محمدابن عبدالوهاب» در منطقه نجد عربستان کلید خورد و سپس با تاسیس دو فرقه منشعب از تشیع یعنی «بابیت» توسط «سید علی محمد شیرازی» در سال ۱۲۶۶ و «بهائیت» توسط «میرزا حسینعلی نوری» در ۱۲۸۲ هجری قمری در ایران ادامه پیدا کرد.
در چند دهه گذشته اما؛ باتوجه به ناکارآمدی جریان بهائیت در راهبرد غربی - صهیونیستی تفرقه افکنی میان مسلمانان خصوصاً بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از فرقه موسوم به شیرازی ها بعنوان دست پخت جدید دربار ملکه باکینگهام رونمایی گردید تا با ظاهری منطبق با اعتقادات تشیع (برخلاف اعتقادات التقاطی بهائیت) مسئولیت اجرای اوامر روباه پیر را بر عهده بگیرد.
در این میان تقسیم کاری هم صورت گرفت و پشتیبانی جریان سلفی - تکفیری به ظاهر سنی بر عهده آمریکایی ها گذاشته شد تا در زمانه ای که الگوی تقریبی - انقلابی اسلام ناب با محوریت جمهوری اسلامی می رفت فاتحه عناصر دست نشانده غربی - صهیونیستی را در جهان اسلام بخواند، تشیع انگلیسی و اسلام سنی آمریکایی از یک اتاق فرمان، تیغ بر امت اسلامی بکشند و مسلمان کشی به راه بیندازند.
بیانات رهبر انقلاب اسلامی در این خصوص در جمع میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی در سال ۹۵، اشاره دقیقی به این نقشه شوم دارد:
«امروز دو اراده در این منطقه با یکدیگر در تعارضند: یک اراده، اراده ی وحدت است؛ یک اراده، اراده ی تفرقه است. اراده ی وحدت، متعلّق به مؤمنین است؛ فریاد اتّحاد و اجتماع مسلمین از حنجره های بااخلاص بلند است و مسلمان ها را دعوت می کنند به این که به مشترکاتشان توجّه بکنند؛ اگر این[طور] بشود و اگر این وحدت اتّفاق بیفتد، وضعی که امروز مسلمانها دارند دیگر به این شکل نخواهد بود و مسلمان عزّت پیدا خواهدنمود. امروز شما ملاحظه کنید از منتهاالیه شرق آسیا در میانمار مسلمان کشی هست، تا غرب آفریقا در نیجریه و امثال اینها؛ همه جا مسلمانها [کشته می شوند]؛ حالا یک جا به دست بودایی کشته می شوند، یک جا به دست بوکوحرام و داعش و امثال اینها کشته می شوند. یک عدّه ای هم در این آتشها می دمند؛ شیعه ی انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل هم هستند؛ همه، دولبه ی یک قیچی هستند؛ اهتمام شان این است که مسلمانها را به جان هم بیندازند؛ این پیام اراده ی تفرقه است که اراده ی شیطانی است؛ امّا پیام وحدت این است که اینها از این اختلافات عبور بکنند، در کنار هم قرار بگیرند، با هم کار کنند.»
برمبنای آنچه بیان شد؛ چرت نیست اگر بگوئیم آدرسی که «بانوی بهشت» می دهد، آدرس غلطی است که جهان اسلام را به جهنمی دیگر از جنس آنچه در این سال ها بر سر جهان اسلام آمده رهنمون می شود، جهنمی که مقرر است در آن فقط خون مسلمانان ریخته شود و بس.
منبع:

1399/10/22
14:51:21
0.0 / 5
1141
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد