نور معرفت
در ایالت اوتراپرداش هند مطرح شد؛

مقاومت اسلامی گفتمان مكتب شهید سلیمانی است

مقاومت اسلامی گفتمان مكتب شهید سلیمانی است

محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی ایران در هند در مراسم «یادواره شهداء» در حسینیه دارالمؤمنین شهر سیرسی ایالت اوتراپرداش هند اظهار داشت: مقاومت اسلامی گفتمان مکتب شهید سلیمانی است.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبن اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، مراسم بزرگداشتی تحت عنوان «یادواره شهداء» در حسینیه دارالمؤمنین شهر سیرسی ایالت اوتراپرداش هند انجام شد.
در ابتدای این مراسم بعد از شعرخوانی و مرثیه سرایی، شرکت کنندگان پیرامون شخصیت و اندیشه شهید سلیمانی و سهم وی در مقاومت سخنرانی کردند.
محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو در سخنانی، ضمن تبیین مکتب شهید سلیمانی، اشاره کرد: مکتب سلیمانی برگرفته از مکتب اخلاقی پیامبر اکرم(ص) است که در آن اساس مناسبات میان انسان ها بر پایه ارزش های اخلاقی پی ریزی شده است.
وی با اشاره به برخی خاصیت های شخصیتی و اخلاقی شهید سلیمانی، درک عالمانه و درست از دین، بصیرت و آگاهی از تحولات بین المللی و نقشه های پشت پرده دشمنان درباب امت اسلامی، تکلیف محوری و صداقت در انجام مسئولیت را از خاصیت های بارز مدیریتی در مکتب شهید سلیمانی خواند.
ربانی اظهار نمود: شهید سلیمانی تداوم تاریخی مکتبی است که عدالتخواهی و پشتیبانی از مظلوم بر طبق اصول اخلاقی و انسانی تعریف شده است و این مکتب، امروزه گفتمان کانونی مقاومت اسلامی است که در حوزه جغرافیایی وسیعی در داخل و خارج از مرزهای جهان اسلام همچون در آمریکای لاتین توسعه یافته است.
در این مراسم، علاوه بر سخنرانانی از دهلی و شهرسیرسی، تعدادی از شُعرای جوان هندی که اشعاری درباب شهید سلیمانی سروده بودند به قرائت اشعار خود پرداختند.1399/10/21
20:45:52
0.0 / 5
734
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد