نور معرفت

آموزش تخصصی قرآن سیاست اوقاف است

آموزش تخصصی قرآن سیاست اوقاف است

نور معرفت: معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در سازمان اوقاف سیاست آموزش قرآن، به سمت آموزش تخصصی است، اظهار داشت: ما محدود به حفظ و قرائت نیستیم بلکه مفاهیم و رویکردهای تربیتی را هم که اصل کار است، مد نظر قرار داده ایم.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، افتتاحیه طرح ارتقاء قاریان نوجوان (طرح قرآنی سبیل الرشاد) در سالن جلسات ساختمان مهر این سازمان برگزار گردید.
محمدمهدی بحرالعلوم- معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه- در ابتدای این مراسم ضمن اشاره به اینکه شهید قاسم سلیمانی نه تنها الگویی برای همه رزمندگان بلکه الگویی برای همه آزادگان دنیاست، اظهار نمود: حرکت ایشان الگویی برای ما ساخته تا این مسیر را طی نماییم.

وی خاطرنشان کرد: در سازمان اوقاف سیاست آموزش قرآن، به سمت آموزش تخصصی است؛ یعنی افردای که در زمینه حفظ و قرائت گام هایی را برداشته اند به درجات بالاتر در آموزش های قرآنی برسند؛ با این رویکرد چندین طرح آموزشی طراحی شده است که طرح ارتقاء قاریان یکی از آنها هست.

معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف اضافه کرد: همزمان با این طرح دو طرح دیگر برای حافظان و قاریان شرکت کننده در مسابقات قرآن که حد نصابی از امتیاز را کسب کرده اند، طراحی شده و حدود یک هزار نفر شناسایی شده اند و از امروز مرحله ثبت نام آنها در مرکز امور قرآنی شکل گرفته است.

بحرالعلوم ضمن اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی ما مبحث «جامعیت» است، اظهار داشت: زمانیکه صحبت از آموزش حفظ و قرائت می نماییم تلاش مان این است تا مجموعه ای از آموزش ها که یک قاری و حافظ ممتاز به آن احتیاج دارد، عرضه شود.

وی افزود: ما محدود به حفظ و قرائت نیستیم بلکه مفاهیم و رویکردهای تربیتی را هم که اصل کار است، مد نظر قرار داده ایم تا در آینده الگویی از قاریان و حافظان داشته باشیم که الگوی جامعه باشند.

معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با مهم خواندن بحث تربیتی، تصریح کرد: از نوجوانان، مربیان و خانواده ها درخواست می کنم به این نکته توجه نمایند که مباحث تربیتی باید در کنار آموزش باشد.

بحرالعلوم خطاب به نوجوانان قرآنی اظهار داشت: اگر شما می خواهید از قرآن بیشتر از این ظواهر را دریافت کنید، مقدماتی می خواهید؛ مقدماتش مراقبت از افکار و رفتار است.

وی تصریح کرد: به آنچه که از تکنیک های حفظ و قرائت گفته می شود اکتفا نکنید، چونکه این اکتفا، یک صدمه مهم برای جامعه حفظ و قرائت است.1399/10/14
19:34:46
0.0 / 5
1054
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد