نور معرفت

پیام یك تشكل نشر برای درگذشت آیت الله مصباح یزدی

پیام یك تشكل نشر برای درگذشت آیت الله مصباح یزدی

به گزارش نور معرفت مجمع ناشران انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در متن این پیام آمده است: «یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلی رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی
روح ملکوتی حکیم صمدانی، آیت الله علامه محمدتقی مصباح یزدی، از جسم مجاهد و رنجورش مفارقت کرد و به ملکوت اعلی پیوست و غم بزرگی را به دل مجاهدان راه حق و مبارزان در راه ولایت سرازیر کرد. عروج این عالم ربانی خسارتی جبران ناپذیر و حسرتی بزرگ برای حوزه های علمیه خواهد بود. این فقیه زبردست و بصیر همواره با زبانی گویا و صدایی رسا، بدون واهمه از ملامتگران، در دفاع از حق و حقیقت و مبارزه با کژفکری در صحنه حاضر و در فضای غبارآلود فتنه ها، سپر بلای ولایت و تکیه گاه انقلابی ها بود.
انس و الفت با بزرگانی همچون امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی، آیت الله بهجت و سایر علما، یکی از خصوصیت های این مرد الهی بود. ذوشهادتین امام و مصباح انقلاب، از اعضای مؤسس و مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود و کارنامه درخشانی از دوران مبارزه با طاغوت برجای گذاشته است. فعالیتهای علمی و نظریه پردازی های ایشان درباره حکومت اسلامی، یکی از شاخصه های مهم وی در دوران مبارزه ضد رژیم پهلوی است که با همکاری علمایی همچون شهید بهشتی انجام می شد. فعالیت ها و روشنگری های وی در مقابل جریان های التقاطی و انحرافی در سالهای پایانی دهه پنجاه شمسی هم یکی دیگر از خصوصیت های ممتاز ایشان است.
علامه مصباح در پاسداری و مرزبانی از مرزهای عقیدتی و فکری مثل علامه طباطبایی و شهید مطهری، در مقابله با نفاق و فتنه گری های سیاسی مثل شهید بهشتی، در صراحت انقلابی و شجاعت مواضع مانند نواب صفوی و در تربیت نفوس و ساختن شاگردان مهذب مثل آیت الله بهجت عمل کرد.
هجمه های فراوان روشنفکران و سیاسیون دهه هفتاد هیچ وقت نتوانست تزلزلی در روحیه حق طلبی و حق خواهی او ایجاد نماید. روشنگری های اسلامی و سیاسی وی در آن سال ها برگ زرین دیگری است که در دفتر عمر او به یادگار مانده است.
تأسیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) یکی دیگر از اقدامات هوشمندانه ایشان بود که منشأ برکات فراوانی در عرصه تولید علوم اسلامی و نشر معارف اسلامی شد. او با تربیت شاگردانی ممحض و ممتاز و انتشار ده ها کتاب در زمینه های مختلف علوم اسلامی، چشمه جاری ترویج معارف اسلامی بود.
مجمع ناشران انقلاب اسلامی رحلت این عالم برجسته را خدمت حضرت بقیة الله الاعظم(عج)، رهبر معظم انقلاب، خانواده و شاگردان ایشان و همینطور عموم ملت شریف ایران تسلیت گفته و از خداوند منان علو درجات و حشر با صالحان را برای آن مرحوم درخواست کرده و برای بازماندگان او طلب صبر و پاداش می کند.»
منبع:

1399/10/13
23:03:46
0.0 / 5
1108
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد