نور معرفت

610 محفل قرآنی در هیئات مذهبی استان كردستان برگزار می گردد

610 محفل قرآنی در هیئات مذهبی استان كردستان برگزار می گردد

به گزارش نور معرفت رئیس شورای هیئات مذهبی كردستان با اشاره به برنامه های پیشبینی شده برای ماه محرم، اظهار داشت: امسال ۶۱۰ هیأت مذهبی در استان مراسم های عزاداری ماه محرم را برگزار می كنند.


نورعلی خزاعی در گفتگو با ایسنا با اشاره به برنامه های پیشبینی شده برای ماه محرم، اظهار نمود: امسال ۶۱۰ هیأت مذهبی در استان در اجرای برنامه های سوگواری و عزدارای سرور و سالار شهیدان در سطح استان مشاركت دارند.
وی با اشاره به فعالیت ۲۵۰ مبلغ و مبلغه در هیأت های مذهبی در طول ایام محرم اضافه كرد: همینطور در این ایام اعزام ۲۵۰ مبلغ غیر بومی را هم داریم.
رئیس شورای هیئات مذهبی كردستان اظهار نمود: در اولین جمعه ماه محرم هم ۲۰ مكان آمادگی خویش را برای برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در سطح شهرها و روستاهای استان اعلام نمودند.
وی با اشاره به اینكه به علت ظرفیت خیلی خوب استان كردستان در مراسم عزاداری حسینی از مداحان بومی استان استفاده می شود، عنوان كرد: ۵۰۰ مداح استان كردستان آمادگی خویش را برای اجرای مداحی در روزهای محرم اعلام نموده اند.
خزاعی به تجمیع دسته روی عزاداری ها در تاسوعا و عاشورای حسینی اعلام نمود: ۷۵ هیأت مذهبی تجمیع شده با كمك و پشتیبانی سایر هیئات مذهبی دسته روی عزاداری دارند.
وی به برگزاری ۴۵۰ روضه خانگی توسط مسؤلان هیأت های مذهبی استان در روزهای ماه محرم اشاره نمود و اظهار داشت: روضه های خانگی در دهه دوم محرم برگزار می شود و در دهه اول محرم در مساجد محوری و حسینیه ها مراسم عزاداری برگزار می گردد.
رئیس شورای هیئات مذهبی كردستان به شعار امسال عزاداری حسینی با عنوان «حب الحسین یجمعنا» اشاره و اعلام نمود: ۱۲۰ ایستگاه صلواتی ثابت در طول مسیر عزاداری برپا خواهد شد.
وی یكی دیگر از برنامه های ایام محرم را برگزاری محافل قرآنی در هیأت های مذهبی اهل تسنن استان عنوان نمود و اضافه كرد: ایام محرم ۶۱۰ محفل قرآنی در هیئات مذهبی استان كردستان برگزار می گردد.
خزاعی بیان كرد: امسال هشت نفر از پیر غلامان استان كردستان در همایش پیرغلامان كشور كه در یزد برگزار می شود، حضور دارند.
وی از فعالیت ۱۴ اكیپ بازرسی ویژه محرم و فعالیت ۳۰ بازرس شورای هیأت های مذهبی و كانون مداحان استان را از دیگر برنامه های این ایام اعلام نمود و اضافه كرد: منشور ۲۰ گانه محرم جهت پیشگیری از بدعت و خرافه و صدمه های عزاداری به هیأت های مذهبی ابلاغ گردیده است.
رئیس شورای هیئات مذهبی كردستان خاطرنشان كرد: ادارات و متولیان فرهنگی در مورد فضاسازی عزاداری محرم و نصب پرچم و علایم متناسب با ایام محرم همكاری ویژه داشته باشند.1398/06/10
23:05:21
5.0 / 5
4582
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد