نور معرفت

پخش خاطرات اساتید و پیشكسوتان قرآن كریم در خاطرات طلایی

پخش خاطرات اساتید و پیشكسوتان قرآن كریم در خاطرات طلایی

نور معرفت: میان برنامه جدید ˮخاطرات طلاییˮ با هدف مستند سازی خاطرات اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم روزهای سه شنبه و چهارشنبه هر هفته از رادیو قرآن پخش می شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از رادیو قرآن، محمدامین مهدوی مدیرگروه تلاوت رادیو قرآن اظهار نمود: میان برنامه جدید گروه تلاوت شبکه با عنوان "خاطرات طلایی" با هدف مستند سازی خاطرات اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم خصوصاً وقایع تلاوتی دهه ۷۰ که بواسطه حضور قاریان مصری و استقبال پر شور و کم نظیر مردم از این محافل به ایام طلایی محافل و مجالس قرآنی ایران تبدیل شد، از اول آذرماه سال جاری در حال پخش است.

ایشان سپس اظهار داشت: آشنا سازی شنوندگان با این خاطرات، الگو سازی در حوزه هنر تلاوت قرآن کریم و تقویت گرایش شنوندگان به استماع تلاوت های زیبا بعنوان دریچه ای برای انس با قرآن کریم از اهداف و ضرورت های تولید برنامه بوده که با بهره بردن از شاهدین عینی در تدوین و تنظیم خاطرات و نقل آن توسط خود این اساتید تقدیم شنوندگان می شود.

مهدوی اشاره کرد: در هر برنامه یک یا دو خاطره شیرین از زیباترین خاطرات اساتید توسط خودشان همراه با شاهد مثال آن واقعه و مستندات موجود بیان که بعد از تنظیم و تدوین تقدیم شنوندگان می شود.

مدیر گروه تلاوت رادیو قرآن اظهار نمود: این برنامه کوتاه ۱۰ دقیقه ای در ۵۰ قسمت همه هفته، روزهای سه شنبه و چهارشنبه بعد از خبر صبحگاهی، حوالی ساعت ۸: ۲۰ به تهیه کنندگی فاطمه گنجی و بیان اساتید قرآنی همچون آقایان غلامرضا شاه میوه، احمد ابوالقاسمی و... از رادیو قرآن موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز در حال پخش است.

معرفی مبتهلین مشهور جهان در بین برنامه «ابتهال نامه»
«ابتهال نامه» عنوان میان برنامه کوتاه شبکه رادیویی قرآن است که طی بازه زمانی حدود ۱۰ دقیقه به معرفی مقاطعی از زندگی مبتهلین و منشدین مشهور جهان و پخش فرازهای زیبا از ابتهال‎های زیبای آن شخص متناسب با محتوای ارائه شده در فواصل گفتار می پردازد.
این برنامه به صورت گفتارمحور به همت گروه تلاوت شبکه رادیویی قرآنی تهیه و تولید شد. آشنا ساختن شنوندگان با زندگی مبتهلین مشهور جهان اسلام، الگوسازی در حوزه انشاد دینی و تقویت گرایش شنوندگان به استماع ابتهال های زیبا و تقویت ارتباط معنوی با خدا در مخاطبان همچون ضرورت های تولید این برنامه است.
ارائه برنامه متناسب با ذائقه مخاطب امروزی، جمع آوری و دسته بندی زندگی مبتهلان و ارائه آن به صورت مشخص و استفاده از تولیدات رادیو و تلویزیونی در گذشته و حال در ایران و کشورهای دیگر و همین طور آثار مکتوب و محتوای فضای مجازی و سایر تارنماها از دیگر خاصیت این برنامه است.
میان برنامه ابتهال نامه به تهیه کنندگی اسماعیل شامانیان و اجرای حمید مجیدی مهر از شبکه رادیویی قرآن (موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز) پخش می شود.
منبع:

1399/09/18
17:13:24
5.0 / 5
1227
تگها: اسلام , دین , قرآن , هنر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد