نور معرفت

راه اندازی بانك نغمات و ادعیه در شبكه رادیویی قرآن

راه اندازی بانك نغمات و ادعیه در شبكه رادیویی قرآن

به گزارش نور معرفت شبکه رادیویی قرآن در ادامه اقدامات زیرساختی خود از طریق اندازی بانک نغمات و ادعیه اطلاع داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، مجتبی ایزدی مدیر شبکه رادیویی قرآن در این ارتباط اظهار داشت: یکی از منابع مهم در فرایند برنامه سازی استفاده از نغمات دینی و فواصل موسیقایی بدون سازدر رادیو قرآن است؛ این منابع در چارچوب های گوناگونی چون تواشیح(مدیحه سرایی)، ابتهال، انشاد دینی، سرود، وکال و... تولید می شود.
وی افزود: استفاده به جا و درست از این منابع برنامه ای بخصوص محتواهای جدید و جذاب نیازمند دسترسی به یک سامانه نرم افزاری با قابلیت جستجوی متنوع است؛ تا از این طریق برنامه سازان بتوانند بهترین فواصل را برای برنامه های خود انتخاب کنند.
دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا اضافه کرد: به این منظور مقدمات راه اندازی بانک نغمات و ادعیه از پاییز سال قبل انجام و سامانه نرم افزاری آن با قابلیت های متنوع جهت استفاده برنامه سازان و کارشناسان و مدیران ایجاد گردید؛ که با تعریف سطح دسترسی برای کاربران مورد نظر از راه سامانه ۱۱۴ رادیو قرآن به نشانی www.quran۱۱۴.ir قابل استفاده شده است.
ایزدی همینطور در ارتباط با اهداف این اقدام اظهار داشت: افزایش تعامل با گروههای نغمات و تواشیح سراسر کشور برای دریافت منابع جدید، پیشگیری از حذف یا ازبین رفتن منابع پرارزش ساخته شده در گذشته، برقراری امکان بهره مندی از این منابع برنامه ای در خارج از سازمان بخصوص در شرایط دورکاری برنامه سازان، امکان بازنشر آسان تر و متقن تر این منابع در فضای مجازی و پالایش منابع موجود برای پخش از اهداف اولیه راه اندازی این بانک است.
مدیر شبکه رادیوی قرآن تصریح کرد: پالایش نغمات دینی موجود و اولویت بندی آنها برای پخش با کارشناسی و هدایت استاد احمد ابوالقاسمی و پالایش ادعیه موجود در رادیو و اولویت بندی آنها برای پخش با هدایت و کارشناسی استاد حاج علیرضا بکایی انجام شده است.
او در آخر اظهار داشت: انتظار می رود بعد از انتقال اطلاعات و منابع همه نغمات و ادعیه موجود به سامانه، در مرحله بعد موضوعات و منابع موجود و در اختیار فعالین حوزه دعا و نغمات دینی کشور در چارچوب طرح فراخوان دریافت و اولویت بندی شود و سپس منابع مورد نیاز برای تولید احصاء و به گروه های برتر همخوانی در کشور سفارش تولیدات جدید داده خواهد شد.1399/09/15
13:22:45
5.0 / 5
801
تگها: دین , قرآن
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد