نور معرفت
حجت الاسلام حسینی قمی:

پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به سبب ضعف باورهاست

پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به سبب ضعف باورهاست

به گزارش نور معرفت سخنران حرم بانوی كرامت عنوان كرد: پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به خاطر ضعف باورها و عدم رضایت به رضای الهی در مصائب و سختی ها است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدحسین حسینی قمی شامگاه گذشته در شبستان امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار نمود: حمد و ثنای الهی به نعمات بیشتر و جدید وصل شده است كه نشان دهنده این است در صورت شكر به درگاه الهی، افزایش نعمات به وجود خواهدآمد.
وی ادامه داد: نصب العین قرار دادن حمد و ثنای الهی در نعمات و در مصائب امری ضروری می باشد، چونكه مصائب آزمون الهی هست و دنیا دار مبتلاشدن و امتحانات بوده و همیشه بر وفق مراد نیست.
سخنران حرم بانوی كرامت اشاره كرد: آزمون های الهی برای انسان ها مختلف است و عده ای با فقر، بداخلاقی نزدیكان، شوهر بد اخلاق، همسر بد اخلاق، عروس و داماد بد اخلاق، پدر زن و مادر زن بداخلاق، بیماری، نقصان در جسم و… آزموده خواهند شد.
استاد حوزه علمیه اشاره كرد: پناه بردن نسل جوان به داروهای آرام بخش به خاطر ضعف باورها و عدم رضایت به رضای الهی در مصائب و سختی ها است؛ هیچكس در این دنیا به اندازه انبیاء و اولیاء الهی و اهل بیت(ع) سختی نكشیده اند در حالی كه در تمامی شرایط همواره صبر پیشه كرده و حمد و ثنای الهی را به جا آورده اند.
وی ادامه داد: حضرت علی مقابل السلام خلاصه زندگی خودشان را در سه بخش معرفی كرده و می فرمانید بخش اول از ۱۰ تا ۲۳ سالگی است كه تمامی آزار و اذیت مشركان مكه در حق رسول خدا، شامل حال حضرت هم شده است و بخش دوم از ۲۳ سالگی تا ۳۳ سالگی در مدینه كه قریب به هشتاد جنگ به همراه نبی گرامی اسلام بودند و جهاد داشته اند و بخش اعظم سختی ها از ۳۳ سالگی و پس از رحلت رسول خداست كه غصب ولایت، شهادت همسرشان، خانه نشینی، جنگ جمل، صفین و نهروان را در پیش روی خود داشته اند.
سخنران حرم بانوی كرامت اشاره كرد: حضرات معصومین اول مظلومان عالم بوده‎ اند و باید سختی های زندگی آنان به خوبی بررسی و مایه الگو گیری نسل جوان شود.
وی ادامه داد: محال است انسان به تمام آرزوهایش برسد و باید آرزوها با واقعیت ها منطبق باشد تا انسان گرفتار خطا نشود.
منبع:

1398/07/19
23:01:24
5.0 / 5
4224
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد