نور معرفت

آخرین خبرها از ساخت سریال حضرت معصومه (س)

آخرین خبرها از ساخت سریال حضرت معصومه (س)

نور معرفت: جواد افشار كه مقرر است سریالی با محوریت زندگی حضرت معصومه (س) بسازد، عنوان نمود كه كار نگارش فیلمنامه این سریال حدودا به انتها رسیده است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا جواد افشار که میهمان برنامه «همسایه» شبکه یک بود درباره ساخت سریال «حضرت معصومه(س)» اظهار داشت: موجب افتخار من است که این توفیق نصیبم شده است. سال هاست که پیگیر این ماجرا بودم و از بدو ورودم به این عرصه به فکر ساخت چنین سریالی بودم. فیلمنامه در مراحل پایانی نگارش است. پس از چندین بار بازنویسی نسخه نهایی به زودی تمام می شود و اوایل سال ۱۴۰۰ وارد تولید می شویم.
افشار که در حرم مطهر حضرت معصومه (س) با سید کاظم احمدزاده گفت و گو می کرد، درباره احساسش به ساخت این اثر عنوان کرد: احساسم قابل وصف نیست پس از ساخت این سریال، ما جهانی از آشنایی نسبت به حضرت معصومه (س) را داریم که برای مردم ما پوشیده است.
او اضافه کرد: مردم ما به خصوص دختران ایرانی و شیعه این حق را دارند که این بانوی گرانقدر اسلام را بشناسند و بدانند در چه جایگاهی هستند. وقتی موسی بن جعفر خودش را فدایی دخترش می داند باید بدانیم ایشان چه جایگاهی دارند. ایشان مسیر دوده (ع) را در تاریخ از پلی عبور می دهند.
این کارگردان افزود: در دوره عباسیان خفقان وحشتناکی حاکم بود و علی بن موسی الرضا(ع) با هجرتش در قلب دستگاه خلیفه عباسی توانستند جریان دوده (ع) را ادامه دهند و نور را در مقابل تاریکی به سرانجام برسانند. کسی که با هجرت و بیان احادیثش پیام امام رضا(ع) را کامل می کند حضرت معصومه(س) است که زینب ثانی است.
افشار با اشاره به اینکه سال هاست در فکر ساخت این سریال بوده است، اظهار داشت: من سال ۸۸ سفر حج رفتم و در آن جا یکی از خواسته هایم از خدا ساخت این سریال بود. از سریال «گاندو» به بعد هر کاری پیشنهاد شد را کنار زدم و از خود حضرت معصومه(س) خواستم این فرصت را ایجاد کنند.
منبع:

1399/09/06
16:02:20
5.0 / 5
1197
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد