نور معرفت

نسخه الكترونیك كتاب منظومه فكری رهبر معظم انقلاب منتشر گردید

نسخه الكترونیك كتاب منظومه فكری رهبر معظم انقلاب منتشر گردید

نور معرفت: سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نسخه الكترونیك كتاب منظومه فكری مقام معظم رهبری را در نرم افزار كتابخوان طاقچه منتشر نمود.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نسخه الکترونیک کتاب منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه ای را در نرم افزار کتابخوان طاقچه منتشر نمود.

کتاب منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه ای اثر حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه و تعدادی از پژوهشگران تابحال ۶ نوبت چاپ شده است. این مجموعه دوجلدی در ۱۴۴۰ صفحه و در چهار بخش نظام های بینشی، نظام های منشی و رفتاری، نظام های اجتماعی اسلام و اهداف اجتماعی اسلام تدوین شده است. نظام بینشی شامل منطق فهم اسلام، خداشناسی توحیدی، ولایت شناسی، اسلام شناسی، جهان شناسی اسلامی و انسان شناسی اسلامی است. نظام های منشی و رفتاری شامل نظام معنویت اسلامی، اخلاق اسلامی، نظام تربیتی اسلام و نظام عبادی اسلام است.
نظام های اجتماعی اسلام شامل نظام فرهنگ اسلامی، نظام علمی اسلام، نظام مدیریت اسلامی، نظام سیاست اسلامی، نظام اقتصاد اسلامی، نظام حقوق اسلامی، نظام امنیتی دفاعی اسلام است و اهداف اجتماعی اسلام شامل استقلال اسلامی، عدالت اسلامی و پیشرفت اسلامی است.

این اثر نشان داده است که فرمایشات معظم له از نظام هماهنگی برخوردار می باشد بگونه ای که اجزای آن یک کل نظام مند را تشکیل می دهد که ادامه دهنده گفتمان فکری علمای گذشته و استمراربخش گفتمان امام خمینی (ره) است و با رویکرد اجتهادی به مسائل معاصر می پردازد. تمدن اسلامی، مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری، توحید محور است؛ توحیدی که نه تنها در عقیده و قلب آدمیان حضور دارد؛ بلکه همانند روحی، همه ساحت های فردی و اجتماعی، مُلکی و ملکوتی انسان را احاطه کرده است. آزادی و استقلال و دانش و قدرت و سیاست و قضاوت و امنیت و دفاع و…، جملگی توحیدی هستند.

در انتشار نسخه الکترونیک امکان خرید هر جلد به صورت مستقل فراهم گشته است.


منبع:

1399/08/19
22:50:29
5.0 / 5
1409
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد