نور معرفت

راه اندازی مجله مطالعه تاریخ و فرهنگ اسلامی در اندونزی

راه اندازی مجله مطالعه تاریخ و فرهنگ اسلامی در اندونزی

به گزارش نور معرفت دانشكده اسلامی نوسانتارا، دانشگاه نهضت العلماء اندونزی (UNUSIA) مجله مطالعه تاریخ و فرهنگ اسلامی را راه اندازی می نماید.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، دانشکده اسلامی نوسانتارا، دانشگاه نهضت العلماء اندونزی (UNUSIA) مجله مطالعه تاریخ و فرهنگ اسلامی را راه اندازی می نماید. احمد سوئدی، رئیس دانشکده اسلامی نوسانتارا اظهار داشت: راه اندازی مجله اسلامی نوسانتارا با هدف به اشتراک گذاشتن مطالعات اسلامی بر محور مجمع الجزایر است.

وی ادامه داد: ابتدا، انتشار نتایج مطالعات دانشگاهیان و محققان درباره موضوعات اسلامی و مجمع الجزایر در سطح جهانی است. علاوه بر این، این راه اندازی همینطور به منظور جمع آوری نتایج تحقیق در همان مبحث است. دوم، غنی سازی شبکه های دانشگاهی و توسعه گنجینه های علمی، بخصوص در مورد مطالعات اسلامی و مجمع الجزایر در سطح بین المللی است.

این ژورنال از راه یک نشست مجازی به صورت آنلاین راه اندازی می شود و دانشگاهیان از مناطق مختلف جهان، آسیا، اروپا و آفریقا در آن شرکت می کنند. آنها عبارتند از مریم ایت احمد (استاد ارشد دانشگاه ابن طفیل مراکش و رئیس اخوان اندونزی-مراکش)، محمودرضا اسفندیار (استاد تمام وقت گروه مطالعات آسیای جنوب شرقی، دانشنامه بنیاد اسلامیکا، تهران و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، تهران واحد اسلامشهر، ایران) و ساسکیا شفر (محقق ارشد در دانشگاه هومبولت، برلین، آلمان).

این رویداد با مبحث اسلام نوسانتارا و چالش صلح جهانی با عرضه سخنرانی توسط عقیل سراج، رئیس سازمان نهضت العلماء آغاز خواهد شد. فعالیتی به منظور استقبال از روز سانتری (طلبه) ۲۰۲۰ توسط اولی الابصار عبدالله مدیریت می شود و همینطور با حضور پروفسور معصوم محفوظ، رئیس دانشگاه نهضت العلماء اندونزی برگزار می گردد.

این مجموعه از رویدادها همینطور شهادت و تأیید روشنفکران برجسته اندونزیایی و بین المللی را نشان داده است. این برنامه به صورت زنده از کانال ۱۶۴ یوتیوب پخش خواهد شد و به صورت آفلاین در یک فضای باز محدود با حضور مقامات دانشگاه، دانشجویان و کمیته و همینطور چندین مدعوین از پیش تعیین شده برگزار می گردد. از سال ۲۰۱۳، برنامه کارشناسی ارشد دانشکده اسلام نوسانتارا (مجمع الجزایر) ۱۳۳ نفر فارغ التحصیل کرده است، در حالیکه دوره دکترا هم اکنون در سه مرحله با ۴۴ دانشجو از سراسر اندونزی در حال برگزاری است.

1399/08/17
19:11:21
5.0 / 5
953
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد