نور معرفت
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

تدوین پروژه مهدویت پژوهی تطورات و لطمه ها در دو فاز

تدوین پروژه مهدویت پژوهی تطورات و لطمه ها در دو فاز

حجت الاسلام الهی اظهار داشت: پروژه مهدویت پژوهی؛ تطورات و لطمه ها در دو فاز پژوهشی و آموزشی یعنی لطمه شناسی پژوهشی و آموزشی در حوزه مهدویت با نگاه تطوری دنبال می شود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حسین الهی عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اظهار داشت: پروژه «مهدویت پژوهی؛ تطورات و لطمه ها» در قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم انسانی و اسلامی قطب های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی به تصویب رسیده است. خروجی این پروژه، کتابی در حدود ۲۵۰ صفحه خواهد بود که در دو فاز پژوهشی و آموزشی یعنی لطمه شناسی پژوهشی و آموزشی در حوزه مهدویت با نگاه تطوری دنبال می شود.
عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اشاره کرد: در فاز اول، مقاطع چاپ و نشر پژوهشگاه و کتاب های مهدویت را در چهار مقطع تعریف کردیم؛ درباب مقطع «صدر اسلام تا اختتام عصر غیبت صغرا» هر اثری در حوزه مهدویت پژوهشی در قالب کتاب و مقاله بوده را بررسی کردیم و لطمه ها و نقصها آنها را مورد بررسی قرار دادیم.
وی اضافه کرد: مقطع دوم در «ابتدای غیبت کبری شروع شده تا اختتام قرن سیزدهم»، را شامل می شود که کتاب های مهدویت و آثار و خروجی های این حوزه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و لطمه ها و محسنات بیان شده است.
حجت الاسلام والمسلمین الهی نژاد اظهار نمود: مقطع سوم مشتمل بر «ابتدای قرن سیزدهم تا اختتام این قرن» تحت عنوان «سامرا» لقب دادیم که مکان سامرا که منزل و محل سکونت حضرت ولی عصر (عج) بودرا بررسی و تحلیل کردیم و محسنات، لطمه ها و چالش ها را مطرح کردیم.
وی اظهار داشت: مقطع چهارم، از «ابتدای قرن چهاردهم تا کنون» تحت عنوان «مکتب خمینی» نامگذاری کردیم و این دوره، شروع انقلاب اسلامی تا کنون است که کتاب های مهدویت را در قالب پایان نامه ها و گفت و گو بررسی کردیم و لطمه ها، چالش ها و محسنات را مورد بررسی قرار دادیم.
عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اشاره کرد: در فاز دوم پروژه «مهدویت پژوهی؛ تطورات و لطمه ها»، در دو بخش لطمه شناسی دانشی حوزه مهدویت و لطمه شناسی نسبت به حوزه آموزشی مهدویت که همان مشکلات مراکز آموزشی مهدویت بود را دنبال کردیم.

1399/08/15
22:28:49
5.0 / 5
1095
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد