نور معرفت

نقش بصیرت و وحدت در تحقق تمدن نوین اسلامی بررسی گردید

نقش بصیرت و وحدت در تحقق تمدن نوین اسلامی بررسی گردید

به گزارش نور معرفت مسؤلان سازمان های اسلامی و فعالان دینی اوگاندا در سخنرانی خود در رایزنی فرهنگی ایران در كامپالا، بصیرت و وحدت را لازمه ورود به تمدن نوین اسلامی مطرح نمودند.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و در آستانه هفته وحدت، نشستی تحت عنوان «نقش بصیرت و وحدت بعنوان پیش شرط تمدن نوین اسلامی» با حضور تعدادی از مسؤلان سازمان های اسلامی و فعالان دینی با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا برگزار گردید.
آدم سبیالا، استاد دانشگاه و فعال رسانه ای، یوسف زبیر، رئیس دانش آموختگان حوزه های علمیه و فعال اسلامی، سالم ابو، رئیس سازمان اسلامی پاسا، محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در سخنرانی های خود ضمن تاکید بر اینکه بصیرت و وحدت لازمه ورود به تمدن نوین اسلامی است، تصریح کردند: بدون بصیرت وحدت و وعده های قرآن مجید، تعالیم عالیه اسلام ناب محمدی(ص) و در نهایت تمدن نوین اسلامی، تحقق نخواهد یافت.
رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی با اشاره به اینکه بصیرت، وحدت و تمدن نوین اسلامی لازم و ملزوم هم هستند، اظهار داشت: با تحصیل بصیرت، قلب انسان به نیروئی تجهیز می گردد که به وسیله آن می توان حقایق اشیاء و امور را درک کرده و تصویری روشن و دقیق از دین، تکالیف دینی، حق و باطل، دوست و دشمن، افراد ظاهر الصلاح، شخصیت دورغین بر هم زننده وحدت مسلمین و... بدست آورد.
وی با اشاره به اینکه یکی از چالش های بزرگ پیش روی جهان اسلام تفرقه و اختلاف بعنوان بخشی از سیاست های کلان دشمنان است، اظهار داشت: برای استقرار وحدت بین مسلمین که پیش شرط تمدن نوین اسلامی است تمییز دقیق حق از باطل، شناخت افراد ظاهر الصلاح و عدم توجه به اصحاب زر و تزویر ضروری و واجب است.
سالم ابو، رئیس سازمان اسلامی پاسا در سخنانی با اشاره به ارتباط مستقیم بصیرت و وحدت برای نیل به تمدن نوین اسلامی به منظور عرضه نمونه و الگو برای جهان اسلام مطرح کرد: امام خامنه ای(مدظله العالی) رهبری با بصیرت و آگاه با داشتن شناخت عمیق از اسلام، بزرگ ترین امتیاز جمهوری اسلامی ایران هستند که ملت ایران را متحد کرده و زمینه های تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم نموده است.
آدم سبیالا با اشاره به برخی آیات و روایات، به تشریح جایگاه بصیرت و وحدت برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی پرداخت.
یوسف زبیر هم در سخنان خود با اشاره به اینکه وحدت نتیجه بصیرت است، اظهار داشت: عبادت فاقد بصیرت اهداف وحدت آفرین دین مبین اسلام را فراهم ننموده و نقطه ضعفی در مقابل دشمنان به حساب می آید.
منبع:

1399/08/07
11:48:45
5.0 / 5
1160
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد