نور معرفت
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:

كنگره بزرگداشت آیت الله العظمی سیدمحمود شاهرودی

كنگره بزرگداشت آیت الله العظمی سیدمحمود شاهرودی

به گزارش نور معرفت مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، اظهار داشت: كنگره بزرگداشت آیت الله العظمی سیدمحمود شاهرودی از مراجع عظام جهان تشیع و همین طور احیا كننده سنت پیاده روی اربعین، انجام می شود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، فرشید فلاح لاله زاری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی ارشاد اسلامی سمنان درباره نتایج نشست هماهنگی کنگره ملی آیت الله العظمی شاهرود که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، بیان کرد: یکی از نتایج این جلسه قطعی شدن برگزاری کنگره مذکور به سبب اهمیت شخصیت والای ایشان و همین طور احیا کردن سنت پیاده روی اربعین است.
وی اضافه کرد: کنگره گرامی داشت آیت الله العظمی سیدمحمود هاشمی شاهرودی سال آینده برگزار می شود و همین طور مقرر شد تا معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت مالی از برگزاری این کنگره بزرگ ملی را تقبل کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کیفیت و کمیت برگزاری این همایش بیان کرد: در نشست مقرر شد تا مراسمی محدود با حضور شخصیت های مطرح دینی، علمی و … در شاهرود اجرا شود.
فلاح لاله زاری با اعلان اینکه موقعیت و جایگاه این عامل فقید سبب اهمیت همایش مذکور می شود، اشاره کرد: آیت الله العظمی شاهرودی مؤسس نخستین بعثه در مکه و مدینه و احیاگر سنت پیاده روی اربعین به کربلا بودند و پس تبیین دوران حیات بابرکتشان به جوانان دارای اهمیت بسزایی است.


منبع:

1399/07/19
20:38:26
5.0 / 5
1520
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد