نور معرفت

فعالیت موكب احمدبن موسی تا آخر صفر

فعالیت موكب احمدبن موسی تا آخر صفر

فارس مسؤل كمیته پشتیبانی موكب احمدبن موسی(ع) با اشاره به اینكه فعالیت این موكب تا آخر صفر ادامه دارد، اظهار داشت: فعالیت این موكب در روزهای اربعین شبانه روزی و پس از آن ساعت ۸ بامداد تا ۲۱ شب خواهد بود.


محمد عاشوری، پنجشنبه ۱۷ مهر در حاشیه مراسم اربعین به خبرنگاران اظهار داشت: سال جاری سعی کردیم تا خدماتی را که هر ساله در کربلای معلی به زائرین و دلدادگان امام حسین(ع) عرضه می دادیم، در شیراز و به خصوص به نیازمندان عرضه دهیم.
وی ادامه داد: فعالیت موکب احمدبن موسی(ع) از چهارشنبه، با برپا شدن این موکب و به مناسبت ایام اربعین فعالیتها به صورت شبانه روزی پیشبینی شده و در این زمان ناهار و شام را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در چارچوب تغذیه حسینی به نیازمندان در برنامه داریم.
وی افزود: در این زمان هر وعده ۲ هزار و ۵۰۰ پرس غذا و به صورت کلی ۱۵ هزار پرس غذا را میان نیازمندان در محدوده بین الحرمین و مناطق محروم حاشیه شهر شیراز توزیع کرده و خواهیم کرد.
عاشوری با ذکر این نکته که به منظور جلوگیری از تجمع و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی، غذا در محل زندگی نیازمندان به آنان تحویل میشود، اظهار داشت: کمیته های مختلف موکب احمدبن موسی(ع) دارای غرفه هستند و در غرفه بهداری هم خدمات پزشکی مجانی به رجوع کنندگان عرضه می دهیم.
مسؤل کمیته پشتیبانی موکب احمدبن موسی(ع) اظهار داشت: خادمان بخش تأسیسات موکب هم به عرضه خدمات فنی به نیازمندان می پردازند؛ بدین صورت که نیازمندان می توانند با رفتن به غرفه مربوطه مشکلات تأسیساتی منازل خویش را مطرح کنند و خادمان این مشکلات را ثبت کرده و در طول سال با رفتن به منازل آنان مبادرت به تعمیر و ترمیم این مشکلات به صورت مجانی خواهند کرد.
وی، ساعت کاری موکب احمدبن موسی(ع) را در خلال روزهای ۱۶ تا ۱۸ مهرماه شبانه روزی و پس از آن از ۸ بامداد تا ساعت ۲۱ شب اعلام نمود و اظهار داشت: در روز ۲۸ ماه صفر و مصادف با سالروز رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) هم تغذیه نیازمندان خواهیم داشت.
عاشوری از پخت و توزیع روزانه ۱۰ هزار قرص نان در بخش نانوایی موکب احمدبن موسی(ع) اطلاع داد و اظهار داشت: نان صلواتی طی این ایام میان نیازمندان و عاشقان امام حسین(ع) توسط خادمان موکب توزیع خواهد شد.
مسئول کمیته پشتیبانی موکب احمدبن موسی(ع) بیان نمود: در کمیته فرهنگی موکب هم علاوه بر نمایشگاه مهدویت و پرسش و پاسخ شبهات مهدوی، هر روز سخنرانی مذهبی با مبحث مهدویت خواهیم داشت و همینطور تمام مستندات موکب احمدبن موسی(ع) در کربلای معلی هم به صورت روزانه از تلویزیون بزرگی که در موکب قرار داده شده است، پخش می شود.
عاشوری با اشاره به اینکه در کمیته اسکان هم نمایشگاهی از فعالیتهای پذیرش و اسکان زائرین امام حسین(ع) در سال های گذشته در کربلای معلی برگزار شده است، اظهار داشت: کمیته خواهران هم طی این ایام حضور فعالی به خصوص در بحث رسیدگی به نیازمندان خواهند داشت.1399/07/18
10:37:43
5.0 / 5
1534
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد