نور معرفت
نماینده ولی فقیه در فارس:

موكب اربعین در میان الحرمین شیراز مستقر می شود

موكب اربعین در میان الحرمین شیراز مستقر می شود

نور معرفت: فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به محدودیت هایی كه به سبب شیوع كروناویروس در انجام برنامه های اربعین به وجود آمده است، راه اندازی موكب در میان الحرمین شیراز و عبور عَلم عزاداری امام حسین(ع) از این مسیر و با رعایت كامل دستورالعمل های بهداشتی را تصریح كرد.


آیت الله لطف الله دژکام در جلسه هماهنگی برنامه های اربعین حسینی و دهه آخر صفر در شیراز که با حضور سردار غیب پرور برگزار شد، اظهار داشت: هر سال در این ایام برای هماهنگی ارائه خدمات موکب حضرت احمدبن موسی(ع) و سایر موکب های فارس زیر پرچم متبرک این امامزاده جلیل القدر دور هم جمع شده و برنامه ریزی می کردیم اما متاسفانه امسال به جهت شیوع بیماری کرونا، امکان خدمت رسانی به زوار امام حسین(ع) در کربلا فراهم نیست.
به گزارش نور معرفت به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت الله دژکام، افزود: امسال اما به شکل دیگری می توان این وظیفه را انجام داد؛ روشی که هم شیوه نامه های بهداشتی را طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) رعایت کرد و هم عرض ادب و عزاداری به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین مقابل السلام را داشت.
وی، وجود بین الحرمین در سومین حرم دوده علیهم السلام را، یک خاصیت برای شیراز و فارس دانست و اظهار داشت: بین الحرمین که از قدیم سرزبان ها بوده، بواسطه قرار داشتن حرم های مطهر اولاد حضرت موسی بن جعفر(ع) در فاصله چندصد متری از یکدیگر، فضای کربلا و بین الحرمین امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) را تداعی می کند.
امام جمعه شیراز در عین حال وضعیت نامناسب این محدوده بواسطه وجود لطمه های اجتماعی را تصریح کرد و با اعلان اینکه در میان الحرمین شیراز حس و حال معنوی به سبب لطمه های اجتماعی موجود، احساس نمی گردد، اظهار داشت: این اعتقاد وجود دارد که اگر پای سوگوار حسینی و مواکب حضرت اباعبدالله(ع) به مکانی برسد، منجر آبادی آن مکان خواهد شد.


وی افزود: براین اساس امسال نیت کردیم برای آبادی بین الحرمین شیراز و رفع لطمه های اجتماعی از این مکان، عَلم عزاداری امام حسین(ع) از این محور عبور کند، البته کثرت جمعیت نباید زیاد باشد تا امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی به شکل کامل را داشته باشیم.
امام جمعه شیراز ابراز امیدواری کرد که به خواست خدا، موکب حضرت احمدبن موسی(ع) روز اربعین در میان الحرمین شیراز برپا خواهد شد و با استقرار پرچم های بلندی که از دور قابل رویت باشد، سایر موکب ها پیرامون موکب حضرت احمدبن موسی(ع) مستقر شوند.
نماینده ولی فقیه در فارس همین طور اظهار داشت: برگزاری آیین لاله گردانی خدام حرمین مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) و حضرت سیدعلاالدین حسین(ع) در میان الحرمین در روز اربعین می تواند جلوه زیبایی از عشق و ارادت به ثارالله و در عین حال شِکوِه ای از فراق حضرت اباعبدالله الحسین مقابل السلام، باشد و امیدواریم این مراسم در ابعاد ملی و حتی بین المللی بازتاب گسترده داشته باشد.
آیت الله دژکام همین طور اظهار داشت: در ادامه کارهای خَیرانه بزرگی که در روزهای غدیر و دهه اول محرم شاهد بودیم، اِن شاءالله به همت قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس و موکب حضرت احمدبن موسی مقابل السلام در روز اربعین بسته های معیشتی و کمک تحصیلی بین نیازمندان توزیع خواهند کرد.
وی با قدردانی از صدا و سیمای مرکز فارس بواسطه کوشش برای تبیین جایگاه والای حضرت احمدبن موسی(ع) خواهان پوشش کامل اخبار، برنامه ها و مراسم های آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) متناسب با شان و جایگاه سومین حرم دوده علیهم السلام، شد.
نماینده ولی فقیه در فارس، اظهار داشت: شیراز و سومین حرم اهل بیت(ع) هنوز نتوانسته سهم خودرا از رسانه ملی و دیگر رسانه های مهم کشوری بگیرد و جلوه های معنوی در شیراز، کمتر با هنرمندی به قاب رسانه های ملی و بین المللی راه یافته است.
منبع:

1399/07/06
13:10:26
5.0 / 5
1761
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد