نور معرفت
با محوریت ایده های عملیاتی اربعین ۹۹؛

اولین نشست هم اندیشی تعدادی از فعالان مردمی اربعین برگزار گردید

اولین نشست هم اندیشی تعدادی از فعالان مردمی اربعین برگزار گردید

اولین نشست هم اندیشی تعدادی از فعالان مردمی اربعین، با محوریت ایده های عملیاتی اربعین ۹۹ در سالن همایش های سرچشمه برگزار گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، در اولین نشست هم اندیشی تعدادی از فعالان مردمی اربعین که با محوریت ایده های عملیاتی اربعین ۹۹ در سالن همایش های سرچشمه برگزار شد، حاضرین جلسه طرح ها و نظرات خویش را به بحث و گفتگو گذاشتند.
حجت الاسلام والمسلمین داود صالحی در این آئین با اشاره به اینکه این گردهمایی برای ایجاد هماهنگی بیشتر از پیش میان موکب داران در عرضه خدمات شکل گرفته است، اظهار داشت: در نهایت جلسات هیأت موسس به این نتیجه رسیدیم که گروهی با رای دیگران بعنوان اعضای اصلی مجمع انتخاب شده و تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. باآنکه گفت وگوهایی با بعضی از نهادها انجام شده ولی این تشکل به هیچ نهاد و جایی وابسته نیست.
وی با اشاره به اینکه تمام امیدواری ما به کرامت اباعبدالله(ع) است، اظهار نمود: ترس ما بر این است که خدایی نکرده سال جاری ما تنبیه شده ایم.
صالحی با اشاره به اینکه این جلسه به منظور یک هم فکری برای اقدامات مطلوب همزمان با اربعین است، عنوان کرد: در این نشست بستر مناسب برای بیان ایده های اربعین ۹۹ فراهم شده که امیدواریم در انتها به یک نتیجه مطلوب برسیم.
این فعال مذهبی از احتیاج به یک مجموعه صنفی ویژه فعالان عرصه اربعین یاد کرد و اظهار داشت: اگر این مجمع شکل بگیرد می توانیم نیازهای خویش را یک صدا کرده و به گوش مسؤلان برسانیم.
رحیم آب فروش هم با اشاره به اینکه این مجمع یک نهاد ایمانی باید باشد، تصریح کرد: گاهی مسئولین دولتی مشکلات موکب داران را فراموش می کنند چونکه نمی توانند اول و آخر دغدغه خویش را به اربعین اختصاص دهند، در نتیجه لزوم دارد یک جمع خودجوش مردمی برای اعلام موضع بموقع و بجا شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه آینده و تکلیف ما به تصمیم خودما بستگی دارد، خاطرنشان کرد: باید این جریان مردمی حول محور سید الشهدا (ع) جمع شده تا بتواند یک اتفاق مطلوب را رقم بزند.
میثم کشکولی با اشاره به اینکه مطالبه اصلی ما پیش از حاکمیت از خودمان است، خاطرنشان کرد: متاسفانه باآنکه در طول این سالیان موکب داران در کنار یکدیگر جمع شده اند ولی همچنان نتوانسته اند در حوزه هم افزایی و اتحاد عملکرد موفقی داشته باشند.
میرنجات با اشاره به اینکه بحث مجمع چندین سال است که مطرح است، ابراز کرد: باآنکه افسوس بسیاری به علت بسته بودن مسیر اربعین وجود دارد ولی سال جاری بهترین فرصت برای نهایی کردن مبحث مجمع است.


منبع:

1399/07/05
13:43:19
5.0 / 5
1455
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد