نور معرفت
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خبر داد

زنده نگه داشتن شور و شعور حسینی با قرائت خانوادگی زیارت اربعین در سرتاسر ایران

زنده نگه داشتن شور و شعور حسینی با قرائت خانوادگی زیارت اربعین در سرتاسر ایران

به گزارش نور معرفت قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی كشور از قرائت خانوادگی زیارت اربعین در جهت زنده نگه داشتن شور و شعور حسینی در سرتاسر ایران اسلامی اطلاع داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، نصرت الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: به توفیق الهی یکی از پدیده های استثنایی و بسیار مهم و پرارزش سال های اخیر در روزهای عزای سالار شهیدان، پیاده روی اربعین است که در موسم اربعین، شبانه روز میلیون ها انسان شریف و دلداده حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با پای پیاده تشرف به کربلا و توفیق درک معرف و زیارت اربعین را شامل حالشان بود که این حرکت عظیم هیچگاه در تاریخ سابقه نداشت که میلیون ها انسان عاشق برای درک عظمت و ثواب زیارت عاشورا و عرض ارادت به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، مسیر کربلا را پیاده طی نمایند.
این مقام مسئول اضافه کرد: این حرکت عظیم به لحاظ تدارکات، پشتیبانی و لجستیکی و در همه ابعاد شامل؛ امنیت، زیرساخت ایاب و ذهاب، خروج از مرز و بخشهای مختلف، کاری بسیار سنگین که مجموعه ای منسجم و توانمندی را می طلبید.
وی اظهار داشت: با تصویب هیئت محترم دولت، مسئولیت ستاد مرکزی اربعین با عضویت نهادها و ارگان های ذیربط بر عهده وزارت کشور قرار گرفت. آنچه در سال های گذشته شاهد آن بودیم میلیون ها انسان عاشق با پای پیاده در زمانی بسیار محدود عازم عتبات بودند که این موضوع، متفاوت با اعزام زوار از جانب کاروان های زیارتی بود که در این خصوص ستاد مرکزی اربعین با مسئولیت وزارت کشور تشکیل شد.
لطفی اظهار داشت: امسال به سبب انتشار ویروس منحوس کرونا و محدودیت های اعمال شده در ایران و کشور برادر عراق و همینطور مجموع مبتلایان به این ویروس، تصمیم قطعی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران و نپذیرفتن مهمانان خارجی در کشور عراق و بویژه لزوم تبعیت همگان از این تصمیم در جهت حفظ سلامت مومنین و دلدادگان امام حسین (علیه السلام)، تصمیم قطعی بر آن شد تا سال جاری پیاده روی اربعین برگزار نشود و همه ما موظف هستیم از این تصمیم مسئولین کشور تبعیت نماییم و با احترام به کشور میزبان از سفر به کشور عراق با هدف پیاده روی در روزهای اربعین خودداریی نماییم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: اجمالا به سبب این شرایط و این محدودیت های لازم الاجرا، اعلام لغو راهپیمایی اربعین امسال از جانب ستاد مرکزی اربعین اعلام و تصمیم برآن شد تا در داخل کشور همان شور و شعور حسینی (علیه السلام) حاکم شود و برگزار نشدن راهپیمایی پیاده روی اربعین به مفهموم تعطیلی مراسم اربعین و دوری از ارادت به سالار شهیدان نیست، همچنان که در همه مناسبت ها اعلام کردیم مراسم تعطیل ناپذیر سلامت محور خواهیم داشت.
لطفی افزود: به توفیق الهی، مردم عزیز که در ماه محرم سال جاری، تمامی دستور العمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کردند و ایران اسلامی و منازل خویش را به حسینیه تبدیل کردند و شاهد روضه ها، عزاداری ها و مداحی های محدود خانوادگی و ایده های بسیار جدید و مبتکرانه و ماندگاری در روزهای محرم بودیم و محرم سال جاری، محرمی ماندگار شد. با همان نگاه و ایده های جدید که ایران اسلامی یکپارچه حسینیه شود، طرح شعار 'لبیک یا حسین' در شب عاشورا اعلام سراسری شد که به زیبایی در کشور عزیزمان در تمامی شهر ها و روستاها انجام شد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: بنای آن داریم تا همان شور و شعور حسینی، در اربعین در فضای عطر آگین ایران اسلامی و کشور عراق و بلاد اسلامی با توفیق الهی حاکم شود وبا این نگاه و آنچه در ستاد مرکزی اربعین مطرح شده بود و جلساتی که داشتیم مقرر شد تا از ظرفیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جهت تحقق این هدف مهم استفاده گردد.
لطفی با اشاره به هماهنگی های اولیه ستاد مرکزی اربعین با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: با دعوت از همه نهادهای فرهنگی و دیگر دستگاه های اجرایی در رابطه با مبحث و حضور نمایندگان صدا و سیما و ستاد مرکزی اربعین و همه نهادها، تصمیم بر این شد که در داخل کشور برکارهای فرهنگی متمرکز شویم و همان حاکم بودن شور و شعور حسینی (علیه السلام) باز هم بویژه در این مقطع، به نمایش گذاشتن ذلت ناپذیری مردم عزیز ما با تحقق شعار 'هیهات من الذله' در شرایطی که نظام سلطه شیطان بزرگ به دنبال تشدید تحریم و فشار بر ملت ایران است اعلام و عملی شود.
وی ادامه داد: اقدامات و برنامه های فرهنگی را در دستور کار قرار دادیم که در ایام آتی از مبادی ذی ربط اطلاع رسانی خواهد شد و مبنای عمل قرار خواهد گرفت. آنچه مشخصاً یکی از برنامه های قطعی و شاخص کشوری خواهد بود ان شاالله در روز اربعین حسینی یکبار دیگر تمامی ایران، شهرها و روستاها و همه منازل حسینیه خواهد شد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: اگر در سال های قبل چند میلیون هموطن عزیزما محب خاندان علیهم السلام راهی پیاده روی اربعین به سمت کربلای معلی بودند که کار با ارزشی و ثواب بسیاری بر آن مترتب بود، سال جاری در همه منازل، قرائت زیارت اربعین در جمع خانوادگی خواهیم داشت که اخیراً هم در فرمایشات حکیمانه و گوهربار امام المسلمین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) براین نکته هم تاکید شد.
این مقام مسئول با اشاره به لزوم تبعیت از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا که قائل به برگزار نشدن پیاده روی اربعین امسال هستند، اظهار داشت: قرائت زیارت و شکوه به پیشگاه حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) از جانب مردم ایران اسلامی که یکپارچه عاشق امام حسین (علیه السلام)، پیاده روی اربعین و متعهد به حفظ حرمت ایام اربعین هستند، انجام و در این راستا هماهنگی نهایی در حال انجام می باشد که بموقع اطلاع رسانی خواهد شد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: با اطلاع رسانی قبلی در ساعتی مشخص، پخش زیارت اربعین از رسانه ملی در روز اربعین انجام و ایران اسلامی باردیگر حسینیه خواهد شد.
نصرت الله لطفی اظهار داشت: سال جاری بزرگداشت اربعین و بهره مندی از فیض عظمی ثواب زیارت اربعین از جانب کشوری با هشتاد میلیون جمعیت در همه منازل با قرائت این دعا صورت خواهد گرفت تا از این ثواب بهره مند شویم و عاشورایی و حسینی بودن ملت ایران یکبار دیگر به معرض نمایش گذاشته می شود و دنیا بفهمد امروز تکرار همان عاشورای سال60 هجری است.
لطفی اضافه کرد: امروز یزید و یزیدیان زمان، نظام سلطه آمریکایی ترامپ و ایادی و هم پیمانان ترامپ در منطقه هستند، امروز یزید زمان، رژیم ددمنش و کودک کش صهیونیستی است و مقابله با همه اینها، یعنی زنده نگه داشتن عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) که مردم عزیز ما اساسا آن دین دینی، انقلابی و عاشورایی خودشان را ادا خواهند کرد.
او همینطور تصریح کرد: در برنامه های اربعین سال جاری، اگر بخواهیم حق مطلب را به درستی ادا نماییم، حتما باید یاد و خاطره سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را در این ایام زنده نگه داریم و همگان قدردان زحمات آن عزیر سفر کرده باشند که نقش مهمی در برقراری امنیت مسیرپیاده روی اربعین در سال های قبل ایفا نمود.
لطفی خاطرنشان کرد: سردار دلها، سپهبد شهید سلیمانی با اتخاذ مجموعه گسترده ای از تدابیر امنیتی بویژه روزهایی که حمله ایادی استکبار در غالب گروهک داعش، نا امنی هایی که در مرزهای عراق ایجاد می کردند، کار شبانه روزی شهید سلیمانی عزیز در تأمین امنیت این سفر بود که با دسیسه شیطانی ترامپ ابله به شهادت رسید.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اضافه کرد: گرچه انتقام سختی در انتظار سردمداران کفر پیشه آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی است و انتقام شهادت این سردار دلها و همراهانشان شهید مهندس ابومهدی قطعی و تردیدی در آن نیست، لاکن یکی از نکاتی که مردم عزیزما در حین قرائت زیارت اربعین در روز اربعین به آن توجه خواهند داشت زنده نگه داشتن یاد و خاطره فراموش نشدنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز و خدمات ماندگار آن شهید بزرگوار است.
منبع:

1399/07/04
20:18:47
5.0 / 5
1482
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد