نور معرفت

انتشار دو كتاب درباره دلوز در ایران

انتشار دو كتاب درباره دلوز در ایران

به گزارش نور معرفت «فلسفه دلوز» و كتابی از مجموعه «راهنمای سرگشتگان» با مبحث فلسفه و اندیشه ژیل دلوز، فیلسوف معاصر روانه بازار كتاب شده است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، کتاب «فلسفه دلوز» نوشته دانیل وارن اسمیت با ترجمه سیدمحمدجواد سیدی در ۸۷۰ صفحه با قیمت ۹۵ هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: وارن اسمیت در این کتاب با شرح و تفصیلی کامل مخاطب خویش را با جهان اندیشه ژیل دلوز آشنا می کند و با شرحی روشن از حرکت ها و مسیرهای اندیشه وی تلاش می کند به مخاطب خود نشان دهد که یکی از بزرگترین فلاسفه معاصر جهان چگونه امکانات تازه ای برای اندیشیدن خلق می کند تا نه تنها اندیشیه را به زندگی متصل کند که زندگی را هم فراتر از محدود تنگ فردیت بشناسد.
این کتاب در بخش نخست خود به سراغ ارتباط دلوز با فلسفه تاریخ رفته و از این رهگذر بعد از معرفی هستی شناسی درون ماندگار دلوز به بررسی ارتباط اندیشه های وی با آرای متفکرانی چون لایبنیتس، هگل و مانت می پردازد. کتاب در ادامه به شرح منظومه فلسفی دلوز می پردازد و نظریه حساسیت و نظریه هنری وی را شرح می دهد و به بررسی دیالکتیک، آنالکتیک، اخلاق و سیاست در تفر وی وارد می شود.
بخش بعدی کتاب شرحی است بر پنج مفهوم دلوزی شامل میل، زندگی، احساس، امر نو و امر گشوده. کتاب در بخش جداگانه ای هم به ارتباط اندیشه او با فیلسوفان معاصر همچون دریدا، بدیو، پی یر کلوسوفسکی و پال پتن پرداخته است.

همینطور در نشر مورد اشاره کتابی در چارچوب مجموعه «راهنمای سرگشتگان» درباره درباره زندگی و اندیشه ژیل دلوز به قلم کلر کولبورک و با نام «دلوز» با ترجمه محمد زمان زمانی در ۲۷۷ صفحه و با قیمت ۳۵ هزار تومان انتشار یافته است.
در معرفی ناشر از این کتاب می خوانیم: این کتاب از زاویه سینما و اندیشه های دلوز درباب آن و نگاه او به تکنولوژی، ذات، مکان و زمان و هم اندیشه های وی درباره حرکت و تصویر به تفسیر تفکرات وی پرداخته و در فصول دیگری هم موضوعاتی چون هنر و زمان، هنر و تاریخ و سیاست را در اندیشه وی مورد کندوکاو قرار داده است.
منبع:

1399/06/29
14:17:18
5.0 / 5
1891
تگها: فرهنگ , گل , هنر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد